Wybierz odpowiednią rasę indyka - część II.

Blog Opublikowano 20.04.2020

Przedstawiamy drugą część przewodnika po rasach indyków, które mogą hodować na swojej ziemi malochovateli.

5. Indyk z indyka białego

Pochodzi z Holandii . Towarzyszyła na drodze pierwszym osadnikom, którzy popłynęli w kierunku nowo odkrytego kontynentu. Ameryka Dlatego później stał się bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych (około 1800). Turcja waży około 13 kg, indyki 10 kg.

Indyk Virginia jest świetny dla tych rolników, którzy chcieliby stworzyć małą hodowlę indyków . Są doskonałą kurą i matkami. Czasami indyki te mogą stwierdzić, że niektóre jaja ulegną rozkładowi podczas siedzenia . Te indyki nie należą do krasnoludków i są dość ciężkie .

6. Standardowy indyk z brązu

Jest jednym z największych indyków . I z dumą zajmuje miejsce najpopularniejszej rasy indyków w Stanach Zjednoczonych. Indyki brązowe to mieszańce indyków sprowadzonych do Europy przez kolonistów z Europy i dzikich indyków .

Indyk z brązu ma inny typ niż standardowy (i szeroki brąz). Jest przeznaczony wyłącznie do celów komercyjnych . Jednak bardziej popularne są białe indyki z szerokim biustem .

Standardowy brąz waży około 11 kg, indyk następnie 7 kg.

7. Czarny indyk

Czasami znany jako czarny indyk hiszpański lub Norfolk czarny . Ta rasa pochodzi z Meksyku , ale po raz kolejny jest to europejski kolonista. Te indyki zostały wspomniane po raz pierwszy około 1500 roku. Jak sama nazwa wskazuje, indyki są ubrane w czarny puchowy płaszcz.

8. Indyk Royal Palm

Hodowane głównie ze względu na ładny kolor piór . Czarno-białe paski. Ptaki te mają niski wzrost i dlatego nie mają potencjału handlowego. Odpowiedni dla małych hodowców . Ta rasa jest idealna na tablice wystawowe.

Jako drobni hodowcy na pewno będziesz zadowolony z produkcji mięsa . Są aktywnymi zwierzętami, które są dość nieśmiałe . Jest także dobrym lotnikiem. Ich hodowla jest bezpretensjonalna. Standardowa waga wynosi około 7 kg, a dla indyków 5 kg.


Pierwsza część artykułu na temat ras indyków znajduje się w tym linku .