Globetrotter z kury nr 1: Czynniki wpływające na zakup drobiu

Blog Opublikowano 20.04.2020

Nowe badanie wykazało, jakie czynniki wpływają na zakup produktów drobiowych. Cena i ilość tłuszczu w produkcie zostały zastąpione innymi alternatywami.

Czy chcesz mieć stały przegląd tego, co dzieje się w świecie drobiu? W takim razie masz szczęście spotkać globtrotera Slepičářa. W regularnych odstępach czasu będziemy dostarczać najważniejsze wiadomości dotyczące drobiu i informacje z całego świata.

Dzisiaj patrzymy na Stany Zjednoczone, a konkretnie na University of Illinois. Lokalne inteligentne głowy rozpoczęły badania oparte na ankiecie, w której atrybuty odgrywają kluczową rolę w zakupie jaj kurzych , mięsa, a nawet mleka krowiego.

Zaskakującym odkryciem było to, że w porównaniu z poprzednimi latami ludzie zaczynają radzić sobie z warunkami, w jakich żyło to zwierzę, co było karmione itd., A nie z ceną i (na przykład zawartością mleka).

Wyniki badań

Badanie ujawniło siedem najważniejszych cech, na które ludzie patrzą dzisiaj przy zakupie produktów drobiowych . Podsumowując, sugerują, że ludzie są bardziej zainteresowani tym, co je. Jak wpłynie to na ich zdrowie , jak środowisko, a zwłaszcza jak żyły zwierzęta do śmierci. Spójrzmy na nie razem.


Jakie czynniki wpływają na decyzje klientów?

1. Zwierzęta nie otrzymały hormonów wzrostu .

2. Do stworzenia produktu nie wykorzystano organizmów zmodyfikowanych genetycznie .

3. Zwierzęta dorastały w humanitarnych warunkach .

4. Zwierzęta nie otrzymały antybiotyków .

5. Zwierzęta hodowano w środowisku chowu na wolnym wybiegu (lub przynajmniej poza fermą klatkową).

6. Zwierzęta były w stanie wypasać .

7. Produkt opatrzony jest certyfikatem produktu ekologicznego .

Interpretacja ponad wszystko

Pierwsze trzy atrybuty są postrzegane przez konsumentów jako najważniejsze . Istnieją różnice między różnymi rodzajami produktów . Najmniej ważnym czynnikiem jest certyfikacja produktu ekologicznego .

Największą niespodzianką był pierwszy czynnik, na który zdecydowana większość populacji patrzy przy zakupie wszystkich produktów . Naukowcy nieco się zatrzymali na tym odkryciu. I nic dziwnego. W końcu hormony wzrostuzakazane w większości krajów na świecie (w tym w UE). Nie wolno ich dodawać do żywności dla drobiu przez wiele lat.

W tym przypadku konsumenci tracą cenny czas, jeśli szukają wzmianki w produktach drobiowych, że ich wzrost nie był wspierany przez substancje hormonalne .

Dlaczego w ogóle organiczne?

Wynika to prawdopodobnie z faktu, że ludzie nie mają pojęcia, co tak naprawdę oznacza marka produktów ekologicznych . Wiele osób uważa, że środki organiczne wykonane z owoców lub warzyw. Jednak to oznaczenie jest również przypisane, na przykład, mięsu drobiowemu .

Jeśli słyszysz organiczne lub naturalne , możesz w większości przypadków dodać organiczne dla tych słów (tylko produkty, które spełniają warunki określone przez prawo, mogą nosić etykietę bio). To oznaczenie oznacza, że zwierzęta dorastały w humanitarnych warunkach , w środowisku rolnictwa ekologicznego , były doskonale karmione bez żadnych wątpliwych preparatów .


Etykietowanie produktów BIO określonych przez prawo. Wyjechał do Czech, prawy do Unii Europejskiej.

Jeśli nie masz pewności w środowisku zakupowym, możesz spróbować hodować własne kury , gdzie będziesz miał całkowitą jasność co do tego, jak była traktowana i jakie jedzenie zorganizowała dla swojego życia.