Czy znasz kury z wiecznym zamieszaniem? Curly Hen

Blog Opublikowano 20.04.2020

Pięknie zmatowione kury, dzięki genetycznie zmutowanym piórom, są popularne wśród wielu entuzjastycznych hodowców, którzy chcą wzbogacić swój ogród o niezwykłe piękno.

Rasa kury czystej krwi hodowana głównie ze względu na jej niezwykły wygląd. Pochodzenie tych wiecznych dziewcząt nie jest w stu procentach znane. Jednak ich rodzima klatka uważana jest za Azję Południową. Zajmuje miejsce w grupie ras o szczególnych cechach .

Jak tam loki?

Hodowla powoduje kurom niezwykłą strukturę piór . Jest to spowodowane niekompletnie dominującym genem. Cierpliwość może wynosić trzy stopnie. Od delikatnie kręconych po wygląd pędzla.

Wyjątkowość rasy

  • Kędzierzawe kury nie są jedynymi, które noszą płaszcz z piór o tej dziwnej strukturze. Dlatego przy ich rozróżnianiu należy uważać, aby się nie mylić. Pióra to jedna z pierwszych rzeczy, które zauważysz kręcone włosy. Potargane pióro optycznie powiększa kury. Wygląda pulchnie.
  • W tym samym czasie dorosła kura waży około trzech kilogramów, a kogut waży 3,7 kg. Ten krzaczasty wygląd wspierają pierzaste stopy i ogon. Specjalna struktura piór jest już widoczna u małych kurczaków.
  • Jego skrzydła są stosunkowo niskie w porównaniu do innych kur. Wysoko wyciągają szyję i noszą szeroką, zaokrągloną głowę ozdobioną grzebieniem z liści .


Kolorowe przebrania

Kolory płaszczy, które ten oddział może nosić godne kolumny. Mamy podstawowy biały, czarny, niebieski. Istnieją również takie kreacje modowe w postaci krogulca, srebrnej szyi, kolorowej, czarno-złotej szyi, abyśmy mogli kontynuować.

Korzystaj nie tylko z niezwykłego piękna

Chociaż kury są niesforne, mogą zadowolić cię przedmiotami innymi niż wygląd.

Kręcone pisklęta należą do doskonałych kur niosek . Składają do 170 jaj rocznie z białymi lub brązowożółtymi skorupkami (w zależności od koloru kury). W naprawdę doskonałych warunkach składają jaja około 200 sztuk. Waga każdego jajka wynosi około 58 g.

Hodowla

Fryzjerzy są spokojni. Lubią trawiaste wybiegi . Zimą nie musisz się martwić o ich zdrowie, mrozy znoszą lewy tył. W deszczową pogodę uważaj, aby zachować suchość w pomieszczeniach dla kur, a ich pióra w wilgotnym cierpieniu.