Jak ograniczyć występowanie owadów latających wokół kurnika

Blog Opublikowano 20.04.2020

Ciepłe dni są symbolem irytujących much i komarów. Latające owady denerwują kury tak samo jak my. Ogranicz ich występowanie w pobliżu kurnika.

Wraz z nadejściem ciepłych dni zaczynają pojawiać się owady . A przede wszystkim bezlitośnie kłopotać się. Kurnik jest jednym z najbardziej krytycznych miejsc, w których najczęściej latają owady. Fly, komar, modrak. I wszystkie inne latające i kłujące szkodniki… niepożądane w kurniku.

Nie zwlekaj z latającymi owadami , ale podejmij kroki w celu zmniejszenia populacji niechcianych ptaków. Nawet taka mucha może uczynić życie kury dość nieprzyjemnym. Pomimo faktu, że wszystkie owady mogą przenosić choroby . Narażasz swoje dziewczyny na niepotrzebne ryzyko. Latające owady, takie jak ciepłe, wilgotne i brudne środowisko. I te miejsca muszą zostać wydalone. Więc śmiało.

1. Usuń kury

Jeśli masz problem z przeludnioną populacją owadów , będziesz musiał zrobić irytujący krok: codzienne niszczenie kur w kurniku . Odchody przyciągają muchy, są rajem na ziemi. Bez regularnego obrzęku nie pozbędziesz się owadów.

2. Piasek jako pościel

Piasek utrzymuje kurnika w suchości. Absorbuje wszystkie odchody kur, które jednocześnie wysychają i eliminują zapach.

3. Walka z kwiatem

Jeśli to możliwe, posadź kwiaty wokół kurnika. Są nawet rośliny, które żywią się muchami . Lub które mają specyficzny zapach, który odpycha latające owady. Wiele owadów odpycha rozmaryn, lawendę, miętę.

4. Zioła do kurnika

W przypadku śmierdzących owadów ziół możesz umieścić je bezpośrednio w kurniku. Uważaj, aby cała zieleń, którą zamierzasz sadzić, była idealnie wysuszona . Świeże rośliny mogą zacząć gnić w kurniku.

5. Po czyszczeniu herbaty

Gdy zdecydujesz się angażować w niektóre kury mają specjalną przekąskę, resztki nie zostawiać odłogiem. Niezjedzone jedzenie zaczyna szybko fermentować i gnić, szczególnie w ciepłe dni, przyciągając owady .

6. Suche, suche, suche

Nie pozostawiaj stojącej wody w zagrodzie, a zwłaszcza wokół kurnika, który jest ciepły i może służyć jako miejsce gniazdowania much. W szczególności staraj się dobrze spuścić wodę wokół kurnika, aby nie było wody.

7. Obróbka kompostu

Aby umieścić zabawę w formie kompostu na wybiegu, umieść go jak najdalej od kurnika. Miej na niego oko. Nie pozwól mu wykluć się po połowie zagrody . Daj mu solidne bariery z trzech stron i stopniowo buduj kompost.

8. Pułapka na muchy

Wokół kurnika można zawiesić pułapki na muchy. Jednak niektóre mogą nie odpowiadać kurom, ponieważ mogą silnie pachnieć .