Dlaczego woda jest podstawą kurczaka?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Woda stanowi podstawę nie tylko naszego bytu, ale także kury. Poprawia ich jakość życia i staje się jego bezpośrednią częścią.

Każdy hodowca z pewnością wie, że kury potrzebują czystej i świeżej wody. Letnie temperatury powoli, ale z pewnością rozmawiają z nami w wiosenne dni. Uważaj, dlaczego jest to dla nich tak ważne?

Metabolizm

Woda bierze udział w każdym aspekcie dobrze funkcjonującego metabolizmu . Odgrywa ważną rolę w regulacji temperatury ciała , pomagając odpowiednio trawić żywność i eliminować marnotrawstwo organizmu. W normalnej temperaturze kurczaki spożywają dwa razy więcej wody niż pasza. W cieplejsze dni piją dwa razy więcej wody.

Podstawowe składniki odżywcze

Woda jest oczywista, ale nie wszyscy są świadomi jej dobroczynnych skutków. I że jest jednym z najważniejszych nosicieli składników odżywczych . Woda jest największym składnikiem w budowie ciała człowieka i kurczaka. Tylko ten fakt jest poważnym argumentem, dlaczego należy bezwarunkowo uzupełnić kury. Zmniejszenie zaopatrzenia w wodę powoduje spadek układania . Kury są bardziej podatne na brak wody niż na brak paszy.

Niezbędna ilość wody

Zmniejszenie spożycia wody u kur może również prowadzić do zmniejszenia spożycia pokarmu , ponieważ te dwa czynniki są bezpośrednio od siebie zależne. Oczywiście temperatura otoczenia ma największy wpływ, który ma największy wpływ na zużycie wody . Na przykład, jeśli temperatura wzrośnie powyżej 32 ° C, kury otrzymają do 50% więcej wody.

Trawienie

Trawienie suchej paszy jest bardzo trudne. Jeśli większość diety twoich kurczaków składa się z suchej karmy, musisz zwiększyć ich spożycie wody. Niewystarczające spożycie w tym przypadku może powodować słaby dopływ krwi do mózgu, ponieważ sucha żywność gromadzi się u ochotnika i nie ma nacisku na tętnice szyjne. W końcu problem ten może doprowadzić do śmierci kury.

Poidła

Kury można umieszczać w zwykłych pojemnikach . Mają jednak tę wadę, że prawie zawsze będziesz musiał je wyczyścić, a woda szybciej się zatka. Poidła ze stopniowym dozowaniem wody dłużej utrzymują świeżość wody. Jeśli kury mogą swobodnie biegać , umieść poidła w kilku miejscach, aby w razie potrzeby nie znajdowały się daleko od wody .