8 fascynujących faktów na temat kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Za pomocą kilku punktów możesz lepiej penetrować duszę kury i zobaczyć, co może się zdarzyć w móżdżku kury.

Kury nie doceniają wielu zwykłych ludzi. Zwłaszcza ci, którzy nigdy nie mieli z nimi nic wspólnego. Ich inteligencja i inteligencja są często niedoceniane. Moorhen to niezwykle ciekawe stworzenia. Dzięki uważnej obserwacji z pewnością odkryjesz wiele z nich.

1. Kura je trawę jak spaghetti

Dosłownie ją ssą. Kury uwielbiają wypasać, dlatego bezpłatne trawiaste wybiegi to prawdziwy raj na ziemi. Podczas wypasu plądrują różnorodne nasiona i owady.

2. Kochają popioły

Kąpiel w kurzu oznacza dla nich coś jak wizyta w spa. Moorhen uwielbia pozbywać się brudu i kurzu. Pozbywa się pasożytów , przywraca piórom dobre wtapianie . Popioły przedłużają żywotność piór, a kury nie muszą tak często go zmieniać przez przegotowanie .

3. Komunikacja kur

Jeśli spędzasz wystarczająco dużo czasu z kurami, przekonasz się, że zwierzęta te komunikują się także ze sobą. Mogą zwracać uwagę na niebezpieczeństwo , jedzenie, pokazywać swoją pozycję w stadzie .

4. Lubią się bawić

Większość Maurów walczy z nudą . Jeśli nie zapewnisz im niezbędnej rozrywki , sami ją znajdą. I prawdopodobnie ci się nie spodoba. Kury mogą zacząć skubać z nudów, latać przy ogrodzeniach, mogą rozwijać zastraszanie. Kury mogą tworzyć określone zabawki , które nie zajmują dużo czasu. Inspirację znajdziesz w tym linku .

5. Kury komunikują się z nienarodzonymi pisklętami

Tuż przed wykluwaniem , kiedy kurczęta są wystarczająco rozwinięte, mogą komunikować się z matką z lekkim sygnałem dźwiękowym. Kury przytakują, więc komunikują się ze sobą przez skorupę .

6. Kura = inteligentne stworzenie

Kury dziewczynki potrafią niezawodnie rozwiązywać nawet bardziej złożone problemy , rozumieją prawo przyczyny i skutku. Mogą także dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

7. Wyrafinowani budowniczowie

W czasie tuczu kury często tworzą własne gniazda, pod warunkiem, że mają odpowiednie warunki. Większość z nich jest ukryta w wyrafinowanym miejscu chronionym przed drapieżnikami . Gniazdo jest wyłożone liśćmi i gałązkami i może się idealnie chować.

8. Kura z wielką pamięcią

Twoje panie z kurczaka rozpoznają nawet 100 różnych twarzy, w tym ludzkie.