Araukana: kura wielkanocna z niezwykłymi jajami

Blog Opublikowano 20.04.2020

Kolejny z serii specjalnych ras kurczaków przyciąga niekonwencjonalne upierzenie, które tworzy wąsy na ich głowach.

Naprawdę dziwna rasa Moorhen, która ma kilka niezwykłych cech . W każdym stadzie kur zajmuje pozycję niewątpliwej królowej. Ta sama pozycja obejmuje jajka araukanek, które mają niezwykły kolor.

Kury należą do ras kur o szczególnych cechach . Pochodzą z dalekiego Chile, niewielka forma z USA. Niewiele wiadomo o pochodzeniu tych specjalnych ciast, a stały się one popularne w Chile, a wiele historii opowiedziano o nich z odrobiną tajemnicy.

Układanie wielkanocy

Chilijskie jaja składają jaja, których skorupy zmieniają kolor z niebieskiego na zielony (w zależności od koloru kur), niektóre leżą na czerwono. Do jaj wylęgowych wybierz niebiesko-zielony, jest to jeden z najlepszych, a zatem najbardziej odpowiedni do wyklucia okruchów kurczaka.

Występ królowych

Araucany zapewnią imponujące zniesienie około 160-180 jaj rocznie, każde 50 g jajka. Wyższe zniesienie osiąga araukany z ogonem. Mała postać składa się z około 150 jaj o wadze 25 g. Dzięki niezwykłemu kolorowi skorupy są one nazywane Wielkanocną Kurą . Po prostu dlatego, że nie musisz pokolorować ich jaj przed Wielkanocą.

Czy chciałbyś brązowe, białe lub zielone jajko?

Inne postacie specjalne

Wprowadziliśmy się już do jaj , aurakana jest o wiele więcej.

  • Upierzenie tworzące brodę.
  • Ozdoby głowy z piór - brodę przyuszną, brodę, brodę papugową i brodę podbródkową.
  • Niektóre auraukany nie mają ogona.
  • Kolor stóp jest zielony.

Hodowla

Araukany to żywe kury o bardziej żywym temperamencie . Są jednak przywiązani do właściciela, pozwalając się oswoić i wyszkolić .

Kury bez ogona mają problematyczną reprodukcję . Łatwo prowadzi do uszkodzenia steku. Kury te również cierpią z powodu wrastania piór w kępę. Świeże kurczaki bezogonowe mogą mieć problem z opróżnianiem, co jest dla nich śmiertelne.

Hodowla araukanek za pomocą ogona nie różni się niczym od hodowli zwykłych kur. Od czasu do czasu należy jednak dbać o ich ozdoby z piór , aby ich pióra nie przylegały do oczu, co prowadziłoby do ślepoty .

Czy chcesz też jajka, których nie musisz pokolorować na Wielkanoc?