Wyciągaj skuteczną broń przeciwko pasożytom

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jakie środki zapobiegawcze należy podjąć wobec pasożytniczych maruderów? I czy można w jakiś sposób wpłynąć na ich napływ?

Pasożyty wolą przebywać w zaniedbanym środowisku , w którym wiadomo, że ręka rolnika nie jest zbyt dozwolonym czyszczeniem. Środowisko, w którym żyją kury, jest zaniedbywane, co jest błędem. Pasożyty , zwłaszcza zewnętrzne , prowadzą kury do złego zachowania. Często zaczynają podnosić, co prowadzi do kanibalizmu.

1. Czysty kurnik

Aby skutecznie walczyć z małymi gryzącymi potworami, utrzymując kurnik w czystości , przynajmniej możesz to zrobić.

W praktycznie wszystkich zewnętrznych pasożytach, które znamy, kwitnie w nieuporządkowanym kurniku. Te warunki spełniają ideę raju pasożytów. Roztocza, pluskwy, pchły. Wszystkim spodoba się towarzystwo z kurczakiem.

Czyszczenie kurnika:

Wykonuj regularne czyszczenie raz w tygodniu. Wydychaj kury , sprawdź, czy są czyste gniazda układające lub częściowo wymień ściółkę . Zetrzyj kurz . Szczególnie lubi robić błędy.

Raz na jakiś czas wykonuj energiczne czyszczenie . Zwłaszcza jeśli natrafisz na pasożytnicze marchewki. Wylecz kurnik od sufitu do podłogi, wymienić ściółkę.

2. Miski i inne przybory kuchenne

Utrzymywanie czystego jedzenia i wody dla kur jest już mocno zakorzenione w naszych głowach. Nie zapomnij raz na jakiś czas dokładnie wyczyścić wszystkie zapasy zwierząt . Naczynia należy myć częściej.

Nie zapomnij wyczyścić ubrań i butów, które odwiedzasz kury. Czasami może wytrzymać pewną czystość.

3. Śmieci

Niezbędna część wybiegu dla kur lub kurnika. Dla kur kosz na śmieci to spa, które pozwala im leczyć pióra i pozbyć się wszelkich pasożytów .

4. Stojąca woda

Jeśli wokół jest jakieś bagno lub mokradło. (To prawda, że woda nie musi być całkowicie stojąca, aby umożliwić różnym latającym stworzeniom przejście do twoich kur.) Można walczyć z pestycydami lub naturalnie - ocet jabłkowy , który umieszczasz po padoku. Może pomóc i ząbki czosnku.

Owady nie tylko gryzą nieprzyjemnie, ale mogą również przenosić różne choroby .