Wskazówki, jak skutecznie wychowywać kaczki z wylęgarni na wybieg

Blog Opublikowano 20.04.2020

Podobnie jak kurczaki, kaczki mają specjalne wymagania, szczególnie w młodym wieku.

Wiosna jest zawsze naznaczona nowym życiem i bieżącymi żółtymi okruchami na naszych podwórkach. Co zapewnić, aby małe kaczki dobrze się rozwijały. I pomogłeś im poradzić sobie z trudnymi tygodniami po wykluciu.

Podstawowe potrzeby

Kaczych , a także innych młodych ludzi w potrzebie w pierwszych dniach życia, miejsce, gdzie ciepło dostarczane przez źródło ciepła. Nie będą narażone na przeciągi . Trzymaj kaczki w pomieszczeniu przez pierwsze kilka tygodni, przechowując je w dużym pudełku lub pojemniku o wysokich krawędziach.

Regularnie zmieniaj pościel i podawaj czystą wodę . Można też karmić mieszanek paszowych lub jajka na twardo z nakrouhanými pokrzyw i złom. Możesz także dodać kyškę, uważaj, aby kaczuszki szybko ją zjadły. Ten kanał psuje się szybko.

Susza i czystość podstawą sukcesu

Utrzymywanie kaczek w suchości i czystości jest niezbędnym krokiem. Dlatego jeśli po wykluciu umieścisz je w większych pojemnikach, lepiej wybrać te, które są wodoodporne , aby można je było dobrze umyć i utrzymać w czystości, utrzymując jednocześnie wilgoć. Wnętrze pojemnika można przykryć plandeką. I zabezpiecz na krawędziach. Podczas czyszczenia można go wyjąć, umyć i odłożyć z powrotem.

Pościel

Wybierz tutaj z największą chłonnością. Odpady drzewne najlepiej nadają się. Najmniej siana, które szybko moczy się i jest źle wymienione.

Karmienie

Żywność, którą podajesz kaczątkom w stanie suchym, powinna pozostać sucha tak długo, jak to możliwe. Możesz umieścić jedzenie w pobliżu lub pod źródłem ciepła . Mokry pokarm pogarsza się, staje się kwaśny i szybko spleśniały, co nie jest dobre dla kaczek.

Feed

Nie musisz karmić kaczątek. Oczywiście potrzebują wystarczającej ilości jedzenia. Szczególnie kaczki osiągają naprawdę szybki wzrost . Obserwuj kaczątka na jedzenie. Duże ilości jedzenia mogą powodować problemy zdrowotne .

W odpowiedniej obudowie kaczuszki mogą samodzielnie zdobyć część pożywienia poprzez wypas i zbieranie owadów, nasion.

Woda dla kaczek

Kaczątka potrzebują dużo wody . Potrzebują wody, aby dobrze połknąć jedzenie. Kaczki czyści się wodą, bawią się w niej kaczuszki, nurkują. Jak tylko wypuścisz kaczuszki, przygotuj dla nich większą kąpiel . Wszystko, czego potrzebujesz, to plastikowa taca zakopana w ziemi, jeśli masz tylko kilka kaczątek. Z czasem możesz stworzyć staw dla swoich kaczek.