Dlaczego kury składają jaja cienką skorupą

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jeśli znajdziesz więcej uszkodzonych jaj w gniazdach niż te z solidną, solidną skorupą, masz kłopoty.

Aby wyglądać na miękkie jajka , popękana skorupa z cienką warstwą, zbyt lśniąca skorupa, lekkie lekko przezroczyste plamki w skorupce. Wszystkie te zaburzenia jaj są nieprawidłowe i wskazują na większy lub mniejszy problem.

Z czego wykonana jest skorupa

Głównymi składnikami otoczki są węglan wapnia, fosforan wapnia, węglan magnezu oraz rozpuszczalne i nierozpuszczalne białka. Węglan wapnia zajmuje największą część, około 95%.

Kura potrzebuje 2 gramów węglanu wapnia, aby wyprodukować jajko, co oznacza , że twoje dziewczynki muszą codziennie dostarczać żywność zawierającą wapń . W przeciwnym razie ich układanie nie będzie dobrze. Kiedy kura nie ma wystarczającej ilości wapnia, zaczyna pożyczać go z kości . Podjęcie tego kroku jest nie do pomyślenia na dłuższą metę i jest niebezpieczne dla kur. Dlatego skorupa osłabnie z czasem.

Wysokiej jakości mieszanka paszowa zapewni również jakość skorupy jaja.

Odpowiednie suplementy

  • Kruszone muszle. Klasyczny suplement diety bogaty w wapń. Daj skorupki kurczętom pokruszonym na mniejsze kawałki (nie do końca w kurz) i głównie wysuszonym z całej reszty jaj . Możesz umieścić skorupki jaja w gorącym piekarniku na kilka minut. Na pewno zabijesz niechciane bakterie na skorupce.
  • Karmienie wapna. Wysokie źródło węglanu wapnia . Jeśli ocenisz sytuację niedoboru wapnia jako kryzys, pamiętaj, aby kontynuować karmienie wapnem . Podawaj tak, jakbyś dał kurczętom pokruszone skorupy.
  • Akcesoria mineralne. Jeśli zależy Ci na zniesieniu, pamiętaj o regularnym podawaniu kurom suplementów mineralnych . I z muszlami. To wyeliminuje niedoskonałości powłoki . Pamiętaj , aby stosować suplementy mineralne, nawet jeśli problem zostanie znaleziony, jeśli sytuacja się nie pali.

Jednocześnie nie lekceważ zbilansowanej diety . To czas, gdy gonisz swoje dziewczyny w trawiastych zagrodach. Przynajmniej wieczorem podaj im mieszankę paszową w dokumencie. Dzięki temu krokowi będziesz mieć pewność, że twoje panie panie nic nie umkną.