Naucz się zasad hierarchii w stadzie kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jak hierarchia tworzy się w stadzie i jak działa cały ten organizm?

Proces tworzenia hierarchii w stadzie stanowi wyzwanie nie tylko dla kur, ale także utrudnia życie rolnikom. Zwłaszcza jeśli tworzysz nowe stado. Uzbrój się na czas z cierpliwością, zanim proces się ustabilizuje, a kury uspokoją się.

Czym jest hierarchia i jak działa

Hierarchia oznacza status społeczny (wagę) w stadzie. W ten sposób wszystkie zwierzęta są trzymane nie tylko kury. Im wyżej jesteś w rankingu społecznościowym , tym więcej korzyści otrzymasz. Moorhen na wyższych pozycjach uzyskują lepsze jedzenie, mają nieograniczony dostęp do wody. Przegrani na samym dole hierarchii trzody czekają na resztki, jeśli w ogóle.

Każda kura ma swój wyznaczony status. A muszą dla niego walczyć, albo obrazić, więcej odwagi wykuwa wyższą pozycję.

Wiodąca rola stada spoczywa na skrzydłach koguta (oczywiście jeśli jest on w stadzie, jego rolę może przejąć najbardziej dominująca ze starszych kur).

Dobra pszczoła koguta utrzymuje stado w czystości i nadzoruje jej morale. Kiedy stado kur jest na pierwszym planie, nie może poradzić sobie ze swoją rolą, jak kogut, a w stadzie utrzymuje się chaos i zamieszki.

Rodzaje wykresów społecznościowych w stadzie

Jeśli twoje stado składa się z kogutów i kur, tak jak powinno wyglądać prawe stado, jest ono tworzone w ramach podhierarchii . Mają także swoje specyficzne cechy i nawyki. Specjalny ranking społeczny ustala się między:

Wszystkie krany

Wszystkie kury

I w związku między kurą a kogutem

Wynika z tego, że kury i koguty walczą nie tylko o pozycję w całym stadzie, ale także w poszczególnych grupach.

Zamieszki w stadzie pojawiają się stosunkowo wcześnie. Młoda laska w wieku sześciu tygodni jest zdana na łaskę naturalnych praw i musi zdobyć odpowiednie stanowisko.

W następnym artykule pokażemy problemy, które mogą towarzyszyć pojawieniu się i tworzeniu każdej hierarchii.