Dlaczego kura może pochwalić się herbem?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Cel grzbietu kurczaka pozostaje tajemnicą dla ludzi nawet po dziesięcioleciach hodowli drobiu.

Ozdobne ozdoby każdej kury. Grzbiet jest jednym z najbardziej wrażliwych miejsc, które kury mają na swoim ciele. Dlatego nie pasuje im całkowicie, jeśli dotkniesz ich na grzbiecie. Każde uszkodzenie kalenicy , choć niewielkie, jest dla nich bolesne. Koguty mają więcej dominujących herbów, często bardziej czerwonych niż kury.

Jaki jest cel grzbietu

Istnieje wiele teorii , ale żadna nie jest w pełni potwierdzona dla tego, do czego służy grzebień kury. Rzućmy okiem na niektóre z nich.

Część układu chłodzenia nadwozia

Dzięki impulsom krwi ciepło przenika przez grzbiet i ogrzewa go. Zimne powietrze, na które narażony jest grzebień, chłodzi krew i przedostaje się do ciała kury . Proces ten powtarza się, a kury nie przegrzewają się z powodu krążenia.

Pamiętaj, że kury z większym grzbietem lepiej radzą sobie z ciepłem. Z drugiej strony istnieje ryzyko odmrożenia w zimie.

Znak wyróżniający

Dzięki grzbietom kurczaki mogą lepiej orientować się w stadzie i dobrze identyfikować poszczególnych członków . Mimo że nie jest to widoczne dla ludzkiego oka, grzebień każdej kury niesie ze sobą różnice, a oba grzbiety nie są dokładnie takie same. Jak nasze odciski palców.

Większy nie znaczy lepiej

Liczba ozdób głowy koguta przewyższa liczbę ozdób kury. To samo dotyczy płatów . Ozdoby są używane przez koguty, aby zwabić swoje dziewczyny. W szczególności płaty są w stanie przesuwać koguty specjalnie, aby pokazać, że właśnie napotkały najsmaczniejszy kęs, jaki podadzą swoim damom.

Dominujące ozdoby mają swój cel. Może nawet zabierz kury na pokrycie . Jednak u kur zbyt duża dominacja nie oznacza dobra.

Herb jako niewątpliwy wskaźnik choroby

Jeżeli którykolwiek z twoich dziewczyn coś źle , można zauważyć zmiany, na przykład, zmniejszenie uczucia sytości lub odbarwienie Wręcz przeciwnie, z nadmiernym zaciemnienia, w ciężkich przypadkach może być pęknięty kura ornament.