Zabawiaj kury przez cały dzień za pomocą prostych zabawek

Blog Opublikowano 20.04.2020

Zabawki wzbogacają dzień kury i poprawiają ich relacje w stadzie.

Nuda jest przyczyną wielu dolegliwości. Od dłuższego czasu kury mogą zacząć szczypać i wymyślać farmerom niezbyt korzystne sposoby zabawy. Jak ucieczka z obudowy . Ważna jest nie tylko nuda , a różne gadżety, które można łatwo zrobić w domu, mogą stanowić bodziec dla kur i krok w kierunku wyeliminowania problematycznego zachowania kur.

Koniec kanibalizmu, jedzenia jajek , zastraszania w stadzie. Wszystkie te niekorzystne zachowania wynikają z braku rozrywki.

Zabawki dla kur

Nie wyobrażaj sobie zabawek dla kur jako takich. W końcu hodujemy drób.

Kompost

Jest to najlepsza zabawa dla kur przy jednoczesnym wzbogaceniu ich diety . Kury będą zgrabiać w kompoście i jeść smaczne kąski. Umieść tylko te składniki, które należą do kompostu . Pozostałości owoców i warzyw oraz odpady ogrodowe. Twoje dziewczyny zrobią robaka z gnijącego materiału kompostowego. Pamiętaj, aby umieścić kompost z trzech stron, aby nie rozłożyć go w całej obudowie .

Wiszące jedzenie

Głowa kapusty, świeże mięso koniczyny, sałata, cukinia, każde inne warzywo wiszące na suficie lub ogrodzeniu zagrody wzbogaci kury o pokarm. Kura będzie mieć zgryz pracněji rozpocząć zbieranie, dając im bawić przez kilka godzin.

Dozowniki smakołyków

Do stworzenia tej zabawki wystarczy dowolna butelka do napojów lub wyciskarka do napojów . Do tego celu najlepiej używać plastikowych pojemników . Następnie wystarczy wypełnić i umieścić w padoku. Kury przeniosą butelkę, od czasu do czasu dziobiąc ją i nagle z wybranego pojemnika wyleje się trochę wybranego pokarmu . Możesz włożyć do nich pszenicę lub inne nasiona (słonecznik szczególnie ucieszy twoje dziewczyny).

Popeliště

Podstawowa pomoc do każdej zagrody , ale wielu rolników zapomina. W przypadku kur kosz na śmieci jest niezbędny do utrzymania dobrej jakości piór i pozbycia się pasożytów.

Istnieje wiele możliwości, nie ma ograniczeń pomysłów. Wystarczy odrobina pomysłowości i umiejętności ludzkich.