Rodajlendky: kury wspierające odpowiednie dla początkujących

Blog Opublikowano 20.04.2020

Poznaj piękno Rhode Island dzięki wyjątkowemu układaniu. Kura będzie również wdzięczna hodowcom, którzy nie są pewni w sklepie.

Rodajlendky należą do ras, których pochodzenie sięga USA. W szczególności kury te zaczęły się rozmnażać w pełni w drugiej połowie XIX wieku na wyspie Rhode Island . Na początku 20 wieku, te czerwone kury zaobserwowali w Niemczech, która jest wykorzystywana do dalszych kur hodowlanych mieszańców.

Masło jak masło

Dziewczyny z Rhode Island należą do najlepszych kur niosek w rasach czystych . Znieść około 200 jaj każda o wadze 56 g. Wybierz do stoczni może również zdrobnělou forma tej rasy, która również posiada szacunku wartości, o ile właściwości użytkowych. Małe kury produkują około 120 jaj rocznie o nadzwyczajnej wadze 45 gramów.

Na rozprzestrzenianie wpływa wiele czynników, które mogą zarówno go upokorzyć, jak i zwiększyć. Rodajlendky należy jednak do ras odpornych , które rodzą się nawet w bardziej wymagających warunkach. A ich układanie nie zakłóci nawet zimy .

Rozkoszuj się nawet mięsem

Chociaż kura jest jedną z ras, wzrost masy nie jest w ogóle odrzucany. Moorhen należy do ras średnio ciężkich, osiągając wagę 2,5 - 3 kg. Koguty o pół kilograma więcej. Przyrosty masy są dobre i na pewno docenisz je jako hodowców.

Niezrównany połysk piór

Możesz łatwo rozpoznać piękno rodajlendanu od innych kur. Ich ciemnoczerwone upierzenie jest pełne blasku . Długie proste plecy kończą się krótkim ogonem , który często przeplata się z czarnymi ustami . Kolor czerwony jest jedną z najpopularniejszych wśród tych panienek, można również zobaczyć wariant biały .

Ich głowy są ozdobione grzebieniem z liści bez przechyłu, są też kury z różowym grzebieniem z delikatnym połyskiem. I płatki uszu Pinna są ładnie pomalowane na czerwono. Oczy przeszywające pomarańczowe z czerwoną czapką.

Wdzięczne kury na pierwszy rzut oka.

Hodowla może nawet początkująca

Ze względu na niewymagające kury rasa ta lubi nagradzać nawet początkujących hodowców kur i wybaczać im tu i ówdzie pewne złe warunki hodowlane. Dobrze sobie radzą na wybiegach . Pomimo ich łagodnego charakteru, więcej kogutów może być trudniejszych do zniesienia.