Łatwiejsza hodowla dzięki automatycznemu otwieraniu / zamykaniu kurnika

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jeden tam, nikt nie. Uszkodzenie = bez problemu. Odkryj zalety automatycznej kontroli drzwi kurnika.

Po co wymieniać zwykłe drzwi?

Automatyczne drzwi pozwalają na dłuższe przebywanie w podgrzewanym łóżku. Nie musisz codziennie starannie zamawiać i sprawdzać alarmu. Z drugiej strony chcesz zostać dłużej wieczorem, ale później musisz myśleć o swoich dziewczynach. A co z nimi w domu. W końcu nikt nie musi zamykać kurnika . Automatyczne drzwi rozwiążą te obawy, ponieważ zamkną się automatycznie o określonej godzinie i otworzą rano. Ponadto kury są bezpieczne i chronione przed niechcianymi gośćmi przez całą noc. Dzięki zautomatyzowanym drzwiom hodowcy mają łatwiejsze życie.

Jak działają automatyczne drzwi?

Ten specjalny mechanizm składa się z drzwi automatycznych (zwykle drewnianych lub z blachy) i silnika z wyciągarką, która steruje drzwiami. Jak działają drzwi?

  • Czujnik. Automatyczne drzwi działają na zasadzie czujnika wykrywającego ściemnianie lub świt, a drzwi otwierają się lub zamykają wraz ze zmianą światła.
  • Timer Lub w drzwiach jest wbudowany zegar , w którym możesz po prostu ustawić, o której godzinie kurnik ma się otwierać i zamykać. Alternatywnie możesz kupić drzwi, które zawierają zegar i czujnik światłoczuły. Cały mechanizm jest zasilany albo z baterii, albo z panelu słonecznego .


Automatyzacja pozwoli zaoszczędzić dużo pracy z drobiem.

Zalety maszyny

Jakie są największe zalety automatycznego otwierania i zamykania kurnika? Czy uważasz, że wynalazek pasuje tylko do kur? Błąd. Oto kilka korzyści, które doceni ich hodowca.

  • Oszczędza Twój czas, gdy nie chcesz wstać z łóżka wcześnie rano .
  • Oszczędza to twój portfel, ponieważ nigdy nie zdarzy się, aby szkodnik odwiedził kurnik w nocy i rozerwał kurczaki na strzępy.
  • Oszczędza również zakupione jedzenie , na którym lisy z okolic inaczej by się śmiały.

Drapieżniki nie będą ci już przeszkadzać automatycznymi drzwiami.

A co z kurą

Kury są inteligentnymi stworzeniami i wkrótce dostosują się do automatycznej migawki . Problem pojawia się zwykle przy zamykaniu kurnika , gdy hodowcy obawiają się, że niektóre kury się spóźnią i będą musiały zostać na noc. Kury przyzwyczają się do około tygodnia, kiedy kurnik zamyka się bez litości i szybko się dostosowuje.

Wynik obrażeń vs. hodowca: 0: 1

Te specjalne drzwi nie mają szans na pokonanie bezlitosnego najeźdźcy z królestwa zwierząt . Łasice, lisy, szczury, węże, kuny nie mają szans. Nie zapomnij o ludzkich niegodziwościach, automatyczne drzwi nie powstrzymają ich przed polowaniem. Dlatego umieść kłódkę na wejściu do kurnika jako zabezpieczenie.

A jaki jest twój wynik? Na pewno zgodzisz się z nami, że ten, kto wynalazł automatyczne drzwi, był prawdziwym wojownikiem.