5 porad dla kur, które zapewnią świetny początek dla początkujących

Blog Opublikowano 20.04.2020

W przypadku tych kur duże nioski zobaczą, kto hoduje węch węszy.

Pięć rodzajów kur, które są przyjazne, mało wymagające, a nawet dają początkującym hodowcom kilka jaj. Jest odpowiedni dla tych, którzy zamierzają rozpocząć hodowlę kur. Następujące panie panie wyraźnie przedstawią błędy twojego początkującego i chętnie odwdzięczą się tobie za twoje kochające zachowanie.

Araukany - kury wielkanocne

Przydomek kurze wielkanocnej zakorzenił się głównie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii . Nie dlatego, że kury zwiększają liczbę jaj złożonych przed Wielkanocą, ale dlatego, że dają hodowcom naprawdę dziwne jaja. Co jest typowe dla tych „wielkanocnych” kur?

  • Ich układanie gra we wszystkich kolorach, od różowego przez szkarłatny czerwony po lazurowy błękit. Zależy to od koloru wybranego kura.
  • Rocznie może wytrzymać do 200 jaj, nawet jeśli ich warunki nie są idealne.
  • Regularnie dają ci jajka nawet w upale lub odwrotnie, podczas wielkich zim.
  • Jest jedną z cichych kur, które zadowolą się niewiele i nie stawiają wysokich wymagań hodowlanych .

Mieszanki paszowe należą tylko do podajników .

Układanie hybryd

Nie są to wyłącznie rasy kur (w rasach odkładane są tylko kury czystej krwi). Hybrydy układane należą do kur, które są specjalnie hodowane, aby nawet w bardziej wymagających warunkach były w stanie złożyć właścicielowi kilka jaj. Dlatego nadaje się dla stada początkujących hodowców. Co Cię zaskoczy?

  • Uwierz, że dosłownie będziesz zachwycony hybrydami . Jest to jedna z cichych kur o dobrym charakterze.
  • Niektóre hybrydy chętnie zostaną oswojone i entuzjastycznie podążą za tobą po wybiegu.
  • Panie kury składają 250 lub więcej średnich jaj rocznie. Jedyną wadą hybryd jest reprodukcja .
  • Dla kur rzeczywiście było zachować płodność, ale jeśli chcesz hybridky własnej hodowli powielać w nowych piskląt drastycznie zmniejszyć ich składanie jaj, które będą takie same, jak dla ich matek.

Następujące okazały się doskonałe układanie hybryd: ISA Brown , Dominants ( niebieski , brązowy , nakrapiany ), ale nie można zrobić kroku obok innych .

Każda kura potrzebuje dodatków mineralnych w zimie.

Sussexky

Rasa kur czystej krwi , która występuje w kilku kolorach. Najczęściej w kolorze białym. Kobiety Sussex szybko dostosowują się do środowiska, w którym żyją. Są przyjaźni, uległe i ciche. Hodowcy składają do 200 jaj rocznie. Tolerują bez problemów nawet w zimie. Hodowcy doceniają także mięso z sussex , które jest jednym z najlepszych w królestwie kurczaków. Niektóre kobiety w Sussex mają skłonność do rechotania . W większych zagrodach same aktywnie żerują.

Urodziny

Składają 260 lub więcej jaj . Mają pięknie kolorowe pióra w kolorze mahoniu. Składają do 260 jaj rocznie. Kury są przyjazne i lubią być głaskane i nagradzane małą przekąską. Mogą być nieco ambitne w stosunku do innych kur, szczególnie koguty w stosunku do siebie.

Australijczycy

Czarne piękności z układaniem 250+. Są bardzo troskliwi wobec siebie i innych kur. Australijczycy wcielają się w niezrównane matki , co czyni je idealnymi do samoreprodukcji. Dobrze radzą sobie z wahaniami temperatury i doskonale wykorzystują większe obudowy .