Dotknij czy kura? Jak odróżnić płeć u perliczek

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy rozpocząłeś hodowlę pereł, ale czy odkryłeś, że obie płcie są w jakiś sposób takie same?

Płeć perliczki można różnicować w zależności od ich wyglądu, podobnie jak w przypadku innych gatunków drobiu. Ale lepiej będzie użyć wzroku i udoskonalić umiejętności obserwacji. Kobiety i mężczyźni w wieku dorosłym są bardzo podobne do jajek jajowych. Można jednak wykryć niewielkie różnice i zróżnicować płcie.

Zwróć uwagę na szczegóły

Skoncentruj się na główce koralika . Koguty mają większy tak zwany hełm . Hełm do koralików reprezentuje nazwę wzrostu u szczytu głowy (dla kur jest grzebieniem). Koguty mają również większe płaty i brodawki na głowie.

Struktura ciała . Kury tego rodzaju drobiu są na ogół większe o pół kilograma niż koguty.

Porównanie cech wyglądu należy przeprowadzić przy użyciu tych samych starych koralików nasiennych. Dzięki temu praca jest łatwiejsza iz pewnością rozróżnia się koralik i perłę (jak przezwisko koguta koralika).

Koguty gratisów

Perły mogą dosłownie pokonać siebie. Ich przemówienia są zwykle ogłuszające, szczególnie w sytuacjach, które uważają za niebezpieczne. Kury są raczej spokojniejsze i cichsze. Koguty są na ogół dominujące .

Większa wskazówka stada

Jeśli posiadasz większe stado koralików nasiennych niż tylko trzy lub cztery osobniki, pomoże ci to dobrze odróżnić. Istnieje więcej możliwości porównania. Ponadto w stadzie kilku osobników istnieje duże prawdopodobieństwo, że kupiłeś wszystkie koraliki tej samej płci .

Karty ujawnione z lay

Jeśli nawet po starannej pracy detektywistycznej nie jesteś pewien, kim jest kura i kim jest kogut, po prostu poczekaj, aż osiągną wiek ośmiu miesięcy. W tym okresie powinni zacząć znosić . Zatem seks to pestka.

Jeśli zamierzasz założyć własną hodowlę koralików nasiennych , niekoniecznie umieść w tym koguta. Chyba że planujesz się rozmnażać.