Australijski: świecący szafir wśród kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Przywiązanie, olśniewające piękno i wysoka wydajność. Wszystkie te korzyści Australijczyk chętnie zaoferuje bez własnego interesu.

Nazwa kur wyraźnie pokazuje, gdzie leży ich ojczyzna. W Australii było hodowli australek aż 20. ubiegłego wieku. Do hodowli użyto silnej rasy kur orpington . Dzięki nim Australijczyk stał się średnio ciężkim typem kur. Z Niemiec (gdzie powstał niewielki wariant) kury zaczęły się rozprzestrzeniać na cały świat.

Utility

Tworząc Australijczyka, wizją hodowców było stworzenie idealnej kury hodowlanej , która obejmowałaby jej hodowców na dużej warstwie . Ten cel się powiódł, a Australijka składa do 250 jaj rocznie z jasnobrązową skorupą . Jedno jajko waży około 55 g.

Pomysł pełnoprawnego zwierzęcia hodowlanego potwierdza również fakt, że rasa ta, choć nazywa się nosicielem , nie zawiedzie Cię nawet dobrym wzrostem mięsa . Kury w wieku dorosłym ważą około 2,5 kg, a koguty są zwykle o kilogram cięższe.

Wygląd i cechy hodowlane

Australijczycy najczęściej występują w kolorze czarnym z metalicznymi zielono-niebieskimi refleksami, które przypominają kolor szafiru. W tym kolorze kury wyglądają naprawdę majestatycznie i atrakcyjnie. Możesz również znaleźć wariant z biało - niebieską podszewką .

Głowa tej rasy jest mniejsza z prostym grzebieniem , który, podobnie jak płaty, jest wyraźnie czerwony. Australijczycy charakteryzują się dużymi, szeroko otwieranymi piórami z ogona .

Tworząc Australijczyka, wizją hodowców było stworzenie idealnej kury hodowlanej, która obejmowałaby jej hodowców na dużej warstwie.

○○○

Hodowla i charakter kur

Nie tylko kury, ale także koguty mają nieskomplikowaną i spokojną naturę , są również przyjazne dla innych ras kur . Nie musisz się więc obawiać włączenia Australijczyków do stada kur różnych ras. Mniejsza obudowa również im odpowiada. Nie latają, więc nie musisz budować wysokich ogrodzeń wokół wybiegu.

Kury rosną dobrze i pierze się bez problemów. Czasami jednak mają tendencję do krakania (jak również innych ras średnio ciężkich). Może utrzymać doskonałe układanie nawet w zimie . Australijscy hodowcy zgadzają się, że ich hodowla jest bezproblemowa, a kury mogą być Ci bardzo wdzięczne.

Karmienie

Nie musisz się zbytnio martwić o karmienie . Australijczycy potrzebują takiego samego podejścia, jak każda inna rasa nosicielska . Jeśli chcesz, aby kury były pobierane bez większego rozpadu głowy, wystarczy, że dostaniesz mieszankę paszową dla kur niosek i podasz im pokrojone warzywa (koniczyna).

Uważaj, aby nie karmić tych kurczaków zbyt dużą ilością ziemniaków i zbóż. Nie zapomnij też o świeżej wodzie .