Hodowla przepiórek jest zabawką nawet dla niedoświadczonych hodowców

Blog Opublikowano 20.04.2020

Przepiórka jest typowa dla mało wymagających i lubi nagradzać jaja oraz hodowców mięsa i nowicjuszy.

Przepiórki japońskie są najczęściej wykorzystywane w hodowli komercyjnej, która zapewnia ich właścicielom najwięcej jaj i smaczne mięso . Inne przepiórki, takie jak przepiórki chińskie i kalifornijskie , są hodowane tylko do dekoracji i na tablice wystawowe.

Gdzie rodzą się przepiórki?

Przepiórki to zwierzęta ciepłolubne, których początki sięgają tropików. Możesz trzymać je na zewnątrz w lecie. Który salon będzie najlepszy do przepiórek?

  • Ptaszarnia Woliery , w których przepiórki będą razem, najlepiej służą temu celowi. Ostrożnie zabezpiecz woliery, aby zapobiec uszkodzeniu przepiórek. Zarówno kuny, jak i koty lub psy. Przepiórki są małe, w niezabezpieczonych mieszkaniach stają się częstym celem drapieżników .
  • Klatka Zimą (lub przez cały rok) przepiórki są trzymane w specjalnych klatkach, głównie przez pojedyncze osoby.
  • Brama Królika Do ich hodowli często stosuje się zwykłe kurniki dla królików . Wybór zależy od ciebie i twoich opcji. Ważne jest, aby temperatura otoczenia, w którym przebywają przepiórki, nie spadła poniżej 18 ° C. A w miejscach, w których nie będą narażone na przeciągi.

Kosz na śmieci dla najmłodszych

Kosz na śmieci jest częścią każdej klatki, a także wolierą. Daj to przepiórkom trzymanym w wolierach . Wysypisko śmieci jest tak samo ważne dla przepiórek, jak i dla kur. Pozwala im kopać , co może ich skonfiskować w ciągu dnia.

GIF od Vulture.com

Przy dobrej hodowli przepiórki wynagradzają cię dobrocią - doskonałe jajka .

Karmienie przepiórkami

Przepiórki, jak każdy inny drób, muszą mieć wystarczającą ilość czystej wody i pożywienia . Wybór odpowiedniej paszy pełnej niezbędnych substancji jest podstawowym składnikiem hodowli przepiórek . Możesz użyć mieszanki paszowej do przepiórek lub kur niosek i indyków . Będą wystarczające na przepiórki.

  • Dom jest domem. Możesz również leczyć je domową dietą, która musi być bogata w białko . Daj im więc mielony groszek lub lucernę.
  • Witaminy Upewnij się również, że istnieje wystarczająca podaż minerałów i witamin, których poziom zmniejsza się podczas tolerancji. Po witalności kur można stwierdzić, czy przepiórki mają wystarczającą ilość pożywienia i witamin. Tłuste lub wychudzone przepiórki, które są złymi znakami. Przy niewystarczających dawkach pokarmowych przepiórki zaczynają śmiecić i kłaść się .

W tym artykule możesz przeczytać o przepysznych jajkach przepiórczych i mięsie.