Odkryj sekrety kury

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy masz pisklęta? Naucz je kłaść na gnieździe przy pomocy podkładu.

Powody korzystania z podłoża

Czy odkryłeś, że twoje gniazdo w tajemniczy sposób straciło jajka ? Ponownie, może to nie być taka tajemnica, chyba że zobaczysz oznaki choroby lub ogólne niezadowolenie u kur, które ograniczyłyby nieśność . Spróbuj poszukać jaj w padoku. Długoterminowe obserwacje pokażą, gdzie kury nauczyły się składać jaja.

  • Podkład służy tylko do takich sytuacji. Daje to kurę kierunek składania jaj. Mata jest fałszywym lub sztucznym jajkiem , które nie psuje się podczas długotrwałego przebywania w gnieździe. Oczywiście możesz zatrzymać jedno klasyczne jajko w gnieździe , ale z czasem pójdzie nie tak. A kiedy zepsute jajo kury przypadkowo miażdży gniazdo , nie będziesz się nudzić przez kilka dni. Oczyść gniazdo, a przede wszystkim wentyluj kurnik .
  • Fałszywe jaja są umieszczane w ich gniazdach nawet w sytuacji, gdy kupujesz nowe kurczaki do hodowli, co da kierunek, w którym leżą, kiedy nadejdzie ich czas.
  • Są one również używane jako narzędzie do oderwania kur od dziobania jaj, a następnie ich zjadania. Kiedy kura dzióba się na podkładzie, dowiaduje się, że nie można dziobać i że nic z niego nie wypływa. Z biegiem czasu przejdzie smak dziobania do własnych jaj.

Podkładka wskazuje kierunek kurzom, aby składały jaja, aby ich naczelny dowódca (czytaj hodowca) mógł je łatwo znaleźć.

Odpowiednie materiały na podłoże

Większość hodowców wygląda na podkłady z tworzywa sztucznego lub gipsu . Możesz jednak wybrać kamień, ceramikę, a nawet drewno. Zawsze mają kształt jajka i są wypełnione. Puste maty wkrótce zniszczą kurę. Wybierz mniej więcej taki sam rozmiar jak klasyczne jaja rasy kurnej .

Gdzie sfałszować jajko, aby je zdobyć

Możesz kupić bazy w dowolnym miejscu. Sklepy zoologiczne, sklepy zoologiczne, a nawet apteki i oczywiście w sklepach internetowych . Możesz również łatwo zrobić je w domu .

Proste instrukcje dotyczące robienia jajka gipsowego

Weź klasyczne jajko i wykonaj 1 cm dziurę po spiczastej stronie. Użyj tej dziury, aby wyciągnąć z niej całą zawartość i pozostaw puste jajo do wyschnięcia. Następnie wypełnij pustą skorupę do wydrążonej krawędzi gipsem zmieszanym z wodą (wybierz konsystencję gęstszą niż cieńszą). Gotowe. Teraz poczekaj, aż tynk stwardnieje . Pozostaw skorupę na podkładzie.