Popioły i ich znaczenie dla zdrowia kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Dlaczego prochy dla kur są ważne? A jak powinien wyglądać odpowiedni kosz na śmieci?

Wszystkie kury powinny mieć kosz na śmieci w zagrodzie. Pomaga to utrzymać pióra w czystości i dobrym stanie. Prochy dla kur są podobne do kąpieli w wodzie. Raz na jakiś czas każdy musi odprawić w swoim ciele rytuał oczyszczenia, w tym kury.

Powody popiołów popiołu

Jeśli kury nie oferują możliwości robienia własnych śmieci (jeśli są zabłocone lub utwardzone), będziesz musiał zrobić śmieci. I dlaczego

  • Kury pozbywają się zewnętrznych pasożytów , które dostają się do piór lub nadmiaru tłuszczu w piórach.
  • Zewnętrzne pasożyty powodują nieprzyjemny świąd kur, a popioły skutecznie im pomagają. O ile nie występuje nadmierna częstość występowania pasożytów, należy zastosować środki przeciwpasożytnicze .
  • Spopielanie poprawia jakość piór i ich strukturę. Ma nawet korzystny wpływ na układanie . Występowanie pasożytów może zmniejszyć sprzęgło nawet o połowę. Kury są w dobrym stanie zdrowia .

Jak stworzyć kosz na śmieci

W suchym miejscu , najlepiej pod dachem w słonecznym miejscu, umieść kojec o przybliżonych wymiarach wysokość metra na metr szerokości. Każda wystarczająco duża klatka może być użyta jednocześnie dla co najmniej dwóch kur. Nie podnoś krawędzi śmieci . W koszach na śmieci znajdują się ważne części kurzu, które najlepiej dostają się do skóry drobiu. I tak dokładnie oczyszczą kurę. Popiół drewniany dobrze się sprawdza. Nie używaj popiołu węglowego, jest on pełen szkodliwych substancji, takich jak siarka i różne kwasy. Zawartość kosza można uzupełnić drobnym suchym piaskiem i suchą gliną.

Możesz zobaczyć, jak wygląda popiół kury w poniższym wideo.