Czuła kura ISA Brown z niezwykłym sprzęgłem

Blog Opublikowano 20.04.2020

Szukasz oswojonej i mało wymagającej kury odpowiedniej dla początkujących hodowców? Który może ci dać jedno jajko dziennie?

ISA Brown nie jest pełnoprawną rasą kurną. Jest to specjalnie wyhodowana hybryda do składania dużych jaj . Kura została opracowana przez francuską firmę ISA (Institut de Selection Animale) w 1978 roku. Dokładna procedura hodowli w celu stworzenia pełnoprawnego ISA Brown podlega tajemnicy patentowej.

Kura jest jednym z lekkich rodzajów , waży 1,7 kg. Ma bordowe pióra z białawymi piórami na ogonie i prosty grzebień .

Hodowla

Ta kura jest przeznaczona nie tylko do hodowli na dużą skalę. Była bardzo zadowolona z drobnych hodowców ze względu na jej spokojny charakter i oczywiście głębokie zniesienie. Ciasteczka ISA są łatwe do oswojenia i stają się Twoim zwierzakiem. Będą wymagały pieszczot i drapania po piórach. Łatwo je złapać, a nawet pochować. Z tych powodów kurczaki te stają się dużymi zwierzętami domowymi dzieci.

Dzięki swojej bezpretensjonalności nadaje się dla każdego hodowcy, a zwłaszcza początku. Możesz traktować je wygodnie z innymi kurami lub innym drobiem, z którymi mają sprzeczne relacje .

ISA Nie musisz dostosowywać hodowli do Brownky. Wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać do nich dostęp, tak jak w przypadku innych kurczaków, i zdobyć ten sam sprzęt. ISA Brownky szybko przyzwyczaja się do każdego środowiska.

Snáška

Kury zaczynają tolerować w wieku od 20 do 22 tygodni. Składa jaja prawie codziennie, wytwarzając ponad 300 jaj w okresie nieśności. Mają brązowy kolor i wagę około 63 g. Bogaty przepływ jaj utrzymuje się nawet w miesiącach zimowych.

Wysokie zniesienie odbija się jednak na kurach. Kury są w stanie znieść tylko dwa okresy nieśności i umrzeć w młodym wieku. Ich umiejętność składania wielu jaj jest dla nich katastrofą.

Karmienie

Oprócz mieszanki paszowej podaj kurom suszone i pokruszone skorupy jaj, aby zapewnić im wystarczającą ilość wapnia. Szczególnie zachwycony, jeśli dajesz im smakołyk z ich ręki.

Powielanie

ISA Brownky może rozmnażać się w domu, ale ten krok nie jest zalecany. W wyniku hodowli domowej kury te tracą zdolność do wysokiego zniesienia, dla którego są specjalnie hodowane.

Jeśli podoba Ci się ta kura, możesz ją kupić do hodowli na tej stronie .