Uzyskaj spokojne i niepozorne kurczaki: Wyandotky

Blog Opublikowano 20.04.2020

Podejmij hodowlę najpopularniejszej rasy kur na świecie. Mają niski temperament i mogą wytrzymać w jednej obudowie z drugim drobiem.

Jest to jedna z najpopularniejszych ras kur dzięki możliwości hodowli tych kur zarówno na jaja, jak i mięso. Kury rozprzestrzeniły się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie ich przodkowie znaleźli się w rasach rdzennych Indian Wyandotto. Stąd jego nazwa. Wyandotky (pisane również jako vyandotky) mają niewielką formę , której ojczyzną są Niemcy.

Farbowanie

Zakres kolorów wyandotek jest naprawdę bogaty. Niemcy, które są kolebką europejską, uznały 20 kur tych kur. Możesz znaleźć biały, niebieski, czerwony, cętkowany, pręgowany i wiele innych. Zmniejszone wyandoty w różnych kolorach nie pozostają w tyle.

Wygląd i podstawowe postacie wyandotek

Kurczaki mają solidny wygląd i należą do średniej wagi kur. Wytrzymałość nie pozostawia pomniejszonego wariantu. Koguty dorastają do masy 2,5 - 3,5 kg, kury są tradycyjnie o pół kilograma lżejsze (dla mniejszych: kogut 1,2 kg, kura 1 kg). Co jeszcze jest typowe dla tych piękności?

  • Wyandotky charakteryzuje krótki stojący ogon .
  • Ich głowy zdobi różany grzebień .
  • Ogólna struktura ciała tej rasy jest zaokrąglona, jest to również upierzenie, które składa się z puszystych miękkich piór .

Te piękne kurczaki oczarują Cię nie tylko ich upierzeniem, ale także bezpretensjonalną hodowlą.

Rozpocznij hodowlę

Ta rasa jest bardzo cicha i niezależna. Można je również swobodnie wypuszczać w ogrodzie z innym drobiem, co jest dobrze tolerowane. Wyandotky odegra rolę wielkich matek, jeśli dasz im szansę. Jajka siedzą spokojnie i wylęgają się płynnie. Ich wymagania żywieniowe nie różnią się szczególnie od innych ras tego samego rodzaju.

Korzyść

Układanie wynosi około 180 jaj rocznie o wadze 55 g. Kolor jaj zależy od koloru wyandotky, mogą mieć odcienie od jasnego do ciemnobrązowego. Małe kurczaki mogą wytrzymać do 120 jaj o przybliżonej wadze 35 g. Ich jaja mają raczej kremowy kolor.

Chociaż nie oferujemy Wyandotky ciebie, ale teraz można szukać naszych kur i kurniki .