Kury Sussex o podwójnej wydajności

Blog Opublikowano 20.04.2020

Łagodne kurczaki o doskonałym ułożeniu i niezwykłym kolorze znajdują stałe miejsce w sercach rolników. Będziesz zły

Jak sama nazwa wskazuje, pochodzenie tych kur sięga Anglii do hrabstwa Sussex. Sussex jest jedną z ras średnio ciężkich . Hodowcom podobało się to ze względu na obfite składanie i dobre mięso. Hodowlano również drobną formę .

Główne cechy wyróżniające

Na pierwszy rzut oka sussexky statněji, ich wzrost je, ale nic nie umniejsza naturalnej elegancji. Charakterystyczną cechą tułowia są wysokiej jakości mięśnie i pełne piersi. Ich piękno nadaje także mniejsza głowa z ładnym, delikatnym grzebieniem . Sussexky mają krótszy ogon , który rozciąga się szeroko do kadłuba. Kury osiągają maksymalną wagę około trzech kilogramów. Koguty są zwykle o pół funta cięższe.

Warianty kolorów

Najczęstsze kolory to jasnobiałe kury kolumbijskie. Białe na szyi i piórach na ogonie przeplatają się z czernią. Czarna struktura piór zwykle znajduje się na eskadrach. Sussexky występują również w potrójnej kombinacji kolorów, w której dominujący kolor zajmuje brąz. Można wymienić inne wariacje kolorów . Przykłady obejmują biały, kuropatwę, czerwoną porcelanę, srebrnoszary itp.

Snáška

Sussex to doskonała kura nioska . Tolerują jajka o wadze 55 gz brązową skorupą z żółtawym odcieniem. Układanie w okresie nieśności osiąga 170-190 jaj. Nawet małe dziewczynki z Sussex nie pozostają w tyle za swoimi dużymi siostrami i dają do 110 jaj rocznie o wadze 35 g.

Przydatne porady dotyczące hodowli

Sussex mają bardzo łagodny charakter i nie mają tendencji do latania, lubią przebywać tylko w padoku. Nie przeszkadza im chłodne środowisko, więc dobrze się noszą nawet w zimie. Jeśli podasz im wypasu wybiegach, można zaoszczędzić pieniądze na jedzenie. Można je również przechowywać w ograniczonych przestrzeniach, w którym to przypadku należy zapewnić im odpowiednią karmę .

Kurczaki te doskonale nadają się do hodowli. Niestety są podatne na nieszczelności . Ale jeśli pozwolicie im usiąść kurczęta, będą one wspaniałymi matkami.

Czy uważasz, że Sussex jest właśnie dla Ciebie? Możesz kupić te urocze kury na tej stronie .