Jak zrobić gniazdo dla kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Tworząc prawidłowe gniazdo, można zapobiec kurczeniu się kurczaków.

Jeśli masz źle przygotowane i dostosowane gniazda , możesz błędnie odnieść wrażenie, że twoje kury w ogóle ich nie noszą. Możesz łatwo dowiedzieć się, czy kury tolerują kury. Poczuj jej płaszcz.

Jeśli okaże się, że twoja kura powinna leżeć, ale nie ma śladów jajka w gniazdach, kura się zatka . Odpowiednio, składa jaja w miejscach, które bardziej mu odpowiadają. Zatykanie niekoniecznie powoduje nie tylko niezadowalające gniazda, ale także mocno zabrudzone kury, występowanie pasożytów w kurniku i gniazdach. Możesz przeczytać o innych powodach, dla których kury nie noszą cię w tym artykule .

Stworzenie odpowiednich gniazd do układania

Możesz nie tylko dostosować gniazda do wymagań kur, ale także wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń i dokonać właściwego kompromisu. W małej farmie utwórz pojedyncze gniazda i buduj je w grupach. Umieść je w cichych i ciemnych miejscach bez przeciągów.

Rozmiar gniazd

Przy określaniu wielkości gniazd należy wziąć pod uwagę wzrost rasy kur. Jak duże powinno być gniazdo i czy jego rozmiar wpływa na produkcję jaj?

  • Duża rasa. Duże kury nie będą czuły się dobrze z małymi gniazdami, podczas gdy małe kury będą miały tendencję do kopania w dużych gniazdach, lub dwie kury zostaną w nią wcisnięte jednocześnie.
  • Mała rasa. Mniejsza kura z pewnością będzie potrzebować mniej miejsca niż silniejszy sussex . Utwórz także wystarczającą liczbę gniazd . W jednym gnieździe można obracać do 5 kur.

Podstawowy wymiar gniazd dla zwykłego drobiu wynosi 30 x 35 x 35 cm. Gniazda mogą znajdować się w maksymalnie trzech rzędach jeden na drugim. W przypadku większych ras konieczne jest zwiększenie wysokości i szerokości z każdej strony o około 10 cm. W przypadku małych ras usuń 5 cm.

Rodzaj materiału vs. czystość

Budując gniazda, dokładnie rozważ materiał, z którego zostaną wykonane gniazda. Nie bierz pod uwagę wyglądu. Musisz utrzymywać gniazda w czystości, aby zapobiec chorobom . Najlepiej utrzymywać gniazda plastikowe lub te wykonane z blachy ocynkowanej. Trudniej będzie oczyścić drewniane gniazda i gniazda wykonane z wikliny.

Pościel

Z jakiej pościeli korzystają najbardziej doświadczeni hodowcy i dlaczego?

  • Słoma Cięcie słomy jest najbardziej odpowiednie.
  • Seno Pamiętaj, aby nie wyrównywać gniazd sianem z długą trawą. Kury mogą jeść siano luzem. Niestrawione kępki mogą blokować swojego gościa , co powoduje wiele trudności.

Możesz umieścić okonie przed gniazdami, co ułatwi kurom dostęp do gniazda. Możesz umieścić podkładki na pościeli. Mówisz kurom, gdzie je umieścić.