Rasy jasnego typu kury

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jakie są powody hodowli lekkich kur? I czy muszą dostosować swoje warunki?

Lekkie kury są ogólnie doskonałymi kurami niosek . Koszty hodowlane są niższe z powodu niższego spożycia paszy niż w przypadku średnich i ciężkich kur. Kury lżejszego typulżejsze niż inne kury i po prostu nie jedzą tak dużo. A ponieważ karma jest jedną z najdroższych pozycji w budżecie hodowlanym, możesz krótko obliczyć, że lekkie rasy kur dają jaja prawie za darmo.

Hodowla

Uważaj jednak na ich temperament u tych kur. Łatwo się nudzą, co powoduje szereg dolegliwości, na przykład w postaci piór . Spróbuj zabawiać kury i dać im środki do dziobania - kukurydzy we włosach, wiszącej trawy. Lub ewentualnie zabawki z kurczaka . Są świadkami dużych ogrodzeń, w których sami mogą znaleźć część swojego jedzenia .

Małe formy ras lekkich można przechowywać w wolierach , ale pamiętaj o wystarczającej ilości miejsca. Chociaż te kury są mniejsze niż ciężkie rasy, zapewnij im przestronny kurnik ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, które musi mieć odpowiednie mieszkanie kur. Daj im kosz na śmieci .

Karmienie

Wpływa na wielkość r . Musisz zapewnić zarówno dobry skład, jak i wystarczające dawki. Dobra wartość odżywcza karmienia zapewnia po prostu mieszankę paszową . Jeśli zdecydujesz się użyć własnej paszy, dodaj kurom witaminy i minerały . Ta procedura pozwala uniknąć wielu problemów hodowlanych (chorób kur, złego składania jaj, składania jaj bez skorupy). Przede wszystkim uważaj na wystarczającą ilość białka i wapnia.

Grupy ras lekkich

Jeśli planujesz poszerzyć swoją rasę lekkich ras , możesz wybrać z naszej oferty na tej stronie .