Jak dbać o pisklęta gęsie

Blog Opublikowano 20.04.2020

Pytasz, jak skutecznie zarządzać hodowlą piskląt gęsich dla osób dorosłych? O czym należy pamiętać pod ich opieką?

Temperatura w centrum hodowlanym

Niezależna hodowla piskląt bez gęsi będzie dla Ciebie wyzwaniem. Dlatego lepiej poznać przyrodę i hodować gęś z gęsią. Jest w stanie zapewnić im niezbędne ciepło i nauczyć ich zachowań, które dają im szansę na przeżycie. Jeśli nie masz możliwości trzymania piskląt gęsich z gęsią, umieść je osobno w pokoju dziecinnym, gdzie utrzymasz odpowiednie warunki.

Ustaw temperaturę poniżej 28 do 32 ° C w pierwszych dniach, zmniejszając ją o 2 ° C każdego tygodnia. W pokoju dziecięcym temperatura musi wynosić około 20 ° C, po trzech tygodniach życia piskląt gęsich można obniżyć ją do 18 ° C. Gąsiątka są również podatne na przeciągi .

Pościel

Zawsze utrzymuj w suchości . Wilgotność to miejsce narodzin wszelkiego rodzaju chorób, na które w młodym wieku podatne są pisklęta gęsie. Świeże gąsienice mogą sprawić, że środowisko, w którym je trzymasz, marzy. W późniejszym wieku staje się nieodpowiedni, ponieważ łatwo zamoczy się odchodami. Suchość będzie lepiej utrzymywana przez ściółkę w postaci piasku lub ciętej słomy.

Rozmiar chowu

Możesz trzymać pisklęta do 14 w jednym m 2 na m2 . W miarę wzrostu piskląt liczba osobników na 1 m 2 maleje. Po dziewiątym tygodniu życia trzymaj w tym miejscu maksymalnie 5. Gąsiątka muszą mieć wystarczająco dużo miejsca i nie mogą być ściśnięte razem. Brak miejsca pokaże zachowanie drobiu. Gąsiątka bolą, szczypią się, umierają.

Zasięg

Pozwól, aby pisklęta gęsie wchodziły do zagrody od trzeciego tygodnia życia, w zależności od pogody. Gąsiątka nie mogą ostygnąć i zmoknąć. Możesz umieścić źródło ciepła w obudowie, pod którym pisklęta gęsie ostatecznie się nagrzeją. W słoneczne dni zapewnij im schronienie, aby chronić je przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Początkowo możesz trzymać pisklęta gęsie w osobnym piórze , które możesz przenosić w razie potrzeby. Zapewni im to wystarczającą ilość wypasu.

Jak i jak często karmić pisklęta gęsie czytane w tym linku .

Jeśli zdecydowałeś się rozpocząć hodowlę gęsi, możesz to zrobić dzięki naszym pisklętom .