Co należy podać drobiowi?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Twoja decyzja została podjęta. Staniesz się entuzjastycznym hodowcą drobiu. Ale czego nie możesz zapomnieć?

Karmienie i świeża woda

Przede wszystkim pamiętaj, że musisz zapewnić swojemu drobiu pożywienie i wodę. A w co wkładasz paszę i wodę?

  • Karmienie Umieść je w specjalnych karmnikach i poidłach.
  • Woda Poidła ze stopniowym dozowaniem dłużej utrzymują czystość i świeżość wody, dzięki czemu są idealnym pomocnikiem dla hodowców. Te przybory są najczęściej wykonane z bardzo wytrzymałego plastiku.
  • Podajniki Można znaleźć w wersji ocynkowanej, które mają lepszą wytrzymałość i drób ma szans przebić. Pamiętaj, że wszelkie akcesoria, które umieścisz w kurniku dla drobiu lub kurniku, muszą być łatwe do mycia . Utrzymuj czystość i higienę w środowisku drobiu. Od czasu do czasu wszystko dezynfekuj. Wszystkie choroby obfitują w brud i mokro.


Akcesoria drobiowe powinny być zawsze czyste i suche.

Prawidłowe odżywianie

Drób nie jest wybredny w swojej diecie. To, co im dajesz, marzą. Okażesz im najlepszą obsługę, ale także sobie jako hodowcy, dzięki odpowiedniej paszy w postaci specjalnych mieszanek paszowych . Te pasze zawierają wszystkie niezbędne substancje wzbogacone mieszanką witamin . Dzięki nim twoje kury będą się dobrze prosperować i dadzą ci dużo jaj. Zimą, kiedy dieta drobiu jest mniej zróżnicowana, a drób potrzebuje więcej jedzenia, aby wydać energię, popraw je:

trawa GIFpole GIF

Nabycie drobiu

Jeśli zabezpieczone wszystkie powyższe wymagania, to pozostaje tylko kupić drób ( kury , kaczki , gęsi, etc.). Nie przedłużaj niepotrzebnie transportu drobiu. Użyj pudełek transportowych lub pudełek z otworami. Jak najszybciej wypuść drób do zagrody. Zmniejszy to wpływ stresu . Nie zapomnij odróżnić drobiu kolorowymi kółkami w młodym wieku, aby mieć oko na swoje stado.