Jak stworzyć odpowiedni staw dla drobiu

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy odkryłeś, że hodowla kaczek z natury obejmuje zbiornik wodny? Dowiedz się, jak taki zbiornik powinien wyglądać, aby pasował do drobiu.

Jeśli traktujesz kaczek, gęsi lub husokachny pewno dać im szansę na wybieg do uczestnictwa w powierzchnię wody. Kaczki odniosą większy sukces i będą szczęśliwsze. Jednak nie wszyscy mają dostęp do naturalnych strumieni ze swobodnie płynącą wodą, zarówno w postaci strumieni, jak i stawów.

Naturalne zbiorniki

Jeśli twoje kaczki korzystają z naturalnego obszaru wodnego, uzgodnij to z właścicielem stawu i sąsiednich terenów, aby dowiedzieć się, czy martwią się one obecnością drobiu wodnego . Kaczki mogą dewastować brzegi zbiorników wodnych. W razie potrzeby uzgodnij częściowe ogrodzenie ziemi i wody. Woda odgrywa istotną rolę w życiu drobiu wodnego, szczególnie w sezonie lęgowym . Dlatego możesz wypuszczać drób na powierzchnię tylko dwa razy dziennie, na przykład, aby cieszyć się wodą przynajmniej w ograniczonym czasie.

gorąca laska gif

Jak stworzyć sztuczny czołg

Ale co, jeśli twoje kaczki i gęsi nie mają dostępu do swobodnie płynącej wody? W takim przypadku musisz stworzyć sztuczny czołg . Jak to zrobić

  • Możesz użyć pojemnika zakopanego w ziemi. Wszystko zależy od pomysłowości hodowcy.
  • Lub stwórz betonowy staw z wyłożonym kamieniem brzegiem, który będzie pięknem Twojego ogrodu.
  • Wykop dół do stoku, a zbiornik będzie łatwiejszy do czyszczenia .

Co z wodą?

Pamiętaj, że musisz regularnie zmieniać wodę w tych zbiornikach, szczególnie w miesiącach letnich. Jeśli pozostawisz zbiornik niezauważony, z czasem wydostanie się nieprzyjemny zapach z wody. Pomimo faktu, że blisko do wody pitnej , złe kaczki woda pływanie w napoju, co nie jest dobre dla ich zdrowia. Umieść drabiny w zbiorniku, aby ułatwić wydostanie się z wody. Jeśli są zbyt wymagający, mogą utopić się.

Wniosek Wskazówka : Nie umieszczaj roślin wodnych w zbiornikach wodnych. Kaczki szybko je zniszczą. Możesz dowiedzieć się więcej o hodowli kaczek w tym artykule .