Jak hodować indyki

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jeśli jesteś namiętnym masażystą, rozpocznij hodowlę indyków. Zobacz, czego potrzebują wszystkie indyki.

Indyki należą do największych udomowionych drobiu. Są doskonałymi pasterzami, w których naturze nie ma chciwości. Do najbardziej rozpowszechnionych gatunków w hodowli należą białe hybrydy o szerokich piersiach. Masz do wyboru trzy kategorie wagowe - małe do 10 kg, średnie do 20 kg i duże do 30 kg. Popularne są ciemne indyki , które rosną wolniej niż białe hybrydy.

Po co hodować indyki?

W przypadku mięsa indyki są najczęściej przedmiotem hodowli. Mogą zaoferować ci mięso przypominające cielęcinę, pustynię, kurczaka, gęś, królika itp. Białe, ciemne. Odważny lub bardziej soczysty. W Turcji każdy ma swoją własną drogę. W kuchni możesz także używać jajek z indyka . Mają kremowy kolor z brązową plamką. Są dwa razy większe niż jaja kurze i mają bardzo podobny smak. Dlatego dostosuj je w taki sam sposób, jak u kur.

Mieszanka paszowa w zasadzie należy do podajników , a nie do ziemi.

Karmienie

Jeśli zdecydujesz się wzbogacić swoją obudowę o indyki, nie musisz się martwić o żadne komplikacje. Indyki są mało wymagające, a ich hodowla jest bardzo podobna do hodowli kur. Do karmienia wystarczy wybrać odpowiednią mieszankę paszową . Indyki są znacznie bardziej rozległymi zwierzętami niż kury, więc pamiętaj, że musisz zapewnić im więcej pożywienia . Możesz obniżyć koszty żywności, upuszczając indyki na trawę . Możesz je przykleić burakami, ziemniakami, posiłkiem. Nie zapomnij o czystej wodzie.

Co lubią

Pomimo tego, że wiele osób mówi o indyku jako „śmietniku”, dobrze jest karmić go wysokiej jakości jedzeniem. Co możesz włączyć do diety indyka?

  • Mieszanka paszowa,
  • owoce,
  • warzywa,
  • złom,
  • burak ćwikłowy

Indyki będą potrzebowały trochę więcej twojej miłości i troski niż kurczaki .

Opiekuj się indykami

Opieka nad małymi indykami jest nieco bardziej wymagająca niż opieka nad innym drobiem w młodym wieku. Indyki cierpią na przeziębienie i są niezależne.

  • Karmienie Odpowiednie mieszanki paszowe są dla nich dostępne na rynku. Możesz także przygotować własne na bazie grysów pszennych, owsianych, jęczmiennych lub kukurydzianych zwilżonych letnią wodą.
  • Padok Jeśli wybierzesz większą trawę, indyki będą w niej zadowolone. Ponieważ dorosłe indyki nie mają nic przeciwko zamoczeniu, stwórz dla nich schronienie w zagrodzie. Przymocuj kurnik do wybiegu, gdzie zamkniesz je na noc. Ze względu na swoją wielkość indyki nie cierpią z powodu ataków szkodliwej zwierzyny, podobnie jak kury . Dlatego, jeśli pasuje to indykom, możesz pozwolić im spać na zewnątrz.

Możesz wybrać indyki z naszej oferty, aby skutecznie założyć hodowlę.