Co zrobić, jeśli kurczaki jedzą jajka

Blog Opublikowano 20.04.2020

Kury łatwo nabierają nawyku jedzenia jajek. Kury często jedzą jajka z powodu zaniedbanej opieki.

Łatwo można stwierdzić, że kury jedzą jajka. Składanie jaj w tajemniczy sposób kurczy się. Ten problem należy jak najszybciej rozwiązać. Szybko smakują jajka, a potem trudno je uwolnić.

Środki zapobiegawcze

Zbieraj jajka natychmiast po zniesieniu. Zwróć uwagę na jakość muszli , szczególnie na twardość i wytrzymałość. Zapewnia to wysokiej jakości karmienie o wysokiej zawartości wapnia. Dodaj suszone i pokruszone muszle lub witaminy do zablokowanego .

Jak walczyć z przyczynami

  • Usuwanie kury . Najłatwiej jest odsunąć niespokojną kurę od stada. Inne kury bez wahania podążą za jej zachowaniem.
  • Przycinanie dziobów . Jest to bardziej radykalna metoda, która nie szkodzi kurom podczas jedzenia. Górny dziób jest skrócony do około 2-3 mm mniej niż dolny dziób.
  • Podstęp z jajkami . Jeśli nie chcesz przycinać kur, spróbuj je oszukać. Weź kilka jajek. Zdmuchnij i napełnij mieszanką cienkiej musztardy wzbogaconej pieprzem niespodzianka. Umieść ten wspaniały prezent z powrotem w gnieździe. Te jajka z pewnością nie będą smakować kurom i po pewnym czasie uwolnią je w jajach. Jeśli ten krok wydaje się zbyt skomplikowany, umieść jajka gipsowe lub porcelanowe w gnieździe.
  • Specjalne gniazda . Na rynku można zapewnić gniazda, które mają podwójne dna . Po złożeniu jajko spada na drugie piętro, do którego kura jedząca jajko nie ma szans się dostać.

Jeśli napotkasz ten problem w swojej trzodzie, cała wina spoczywa na tobie jako hodowcy. Dlatego bądź cierpliwy wobec kur niosek i zachowaj odpowiednią ostrożność. Unikaj tego zachowania dzięki zrównoważonej diecie . Nie przyczyniaj się do złego zachowania kur, nie zaspokajając ich naturalnych potrzeb.