Dlaczego drób rozdziera i wyciąga pióra?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy napotkałeś dziobanie piór u kur? Ten zły nawyk można łatwo usunąć kilkoma sztuczkami.

Nie lekceważ przycinania piór wśród drobiu jako hodowcy. Często może prowadzić do gorszego zachowania w stadzie, a mianowicie kanibalizmu . Kury, szczególnie rasy lekkie, są na nią szczególnie podatne. Jednak łamanie włóczni nie zawsze przekształca się w kanibalizm.

Przyczyny włóczni

Zastanawiasz się, dlaczego w ogóle ugryziono drób? Czy jesteś pewien, że kury mają wszystko, czego naprawdę potrzebują? Oto lista powodów, dla których dziewczyny to robią:

  • Mało miejsca Mówiąc najprościej, twoje stado jest za duże, by pomieścić je. Brak miejsca w kurniku na wybiegu, któremu towarzyszy brak ruchu. Problem tkwi w świecie.
  • Wyższa temperatura. Jest to związane z poprzednią przyczyną. W kurniku brak miejsca przegrzewa kurczaki . Powiększ go lub wybierz zupełnie inny obszar hodowli drobiu. Oświetlenie obszaru, w którym trzymany jest drób, również przyczynia się do większego ciepła.
  • Karmienie Gryząc, kury i kaczki nadrabiają brak jedzenia. Niskie karmienie, brak świeżej wody. Zwróć również uwagę na podaż witamin i minerałów . Zapewni to zróżnicowaną dietę i wysokiej jakości mieszanki paszowe . Drób nie lubi nieprawidłowości, zawsze nalewa się je o tej samej porze dnia.

Witaminy i żywność, które działają skutecznie przeciw kanibalizmowi.

  • Niewłaściwy padok . Zło padoku nie leży tylko na małej przestrzeni. Kury wyrywają pióra z nudów . Zapewnij im padok, w którym są wystarczająco zajęci zbieraniem owadów. Podawaj buraki, kalarepę i inne warzywa o połowę. Kury będą ją błagać, co zapewni jej rozrywkę na chwilę.
  • Choroba Wewnętrzne i zewnętrzne pasożyty , przeziębienia promują zachowania prowadzące do upierzenia.

Zdrowe i szczęśliwe stado, marzenie każdego hodowcy.

Co robić

Każdy hodowca rozwiązuje ten problem w swojej hodowli, ktoś rzadziej, ktoś więcej. Ale co zrobić w takim przypadku?

  • Samotność Pamiętaj, aby całkowicie wyeliminować osobę, która ma tendencję do zbierania piór tak szybko, jak to możliwe, lub izoluj ją od innych przynajmniej przez jakiś czas.
  • Uchwycenie problemu. Gryzienie prowadzi do krwawienia. Smak i zapach krwi prowadzą kury do kanibalizmu . Jest to zatem bardzo trudne do pozbycia się w stadzie. Spróbuj złapać problem włóczni jak najszybciej i zdecydowanie nie lekceważ go. Możesz mieć kłopoty z powodu długotrwałych i nieprzyjemnych problemów.

Życzymy udanej hodowli bez skubania, a jeśli dziewczynki się nie poddadzą, postępuj zgodnie z radą kury.