Co robić, gdy kury gaszą

Blog Opublikowano 20.04.2020

W ostatnim artykule „Syczenie w kurach” można było dowiedzieć się, co oznacza ten termin. Dziś dostarczamy informacji o tym, co robić, gdy kurne gaszą.

Gdy kurczaki są niepożądane

W tym przypadku, należy przeprowadzić pod jajko kurze, na której siedzi. Jeśli nie zależy ci na składaniu jaj, dobrze jest pozwolić kury usiąść w gnieździe i cierpliwie czekać na koniec tego okresu. Uważaj na nieśne u innych kur niosek. Niektóre kury lubią skakać do innych gniazd z jajami, na których następnie siedzą, a jajka psują się pod kurą.

Jak przyspieszyć bicie

Istnieje wiele gwarantowanych porad od hodowców. Których możesz spróbować, a które są zwykle bardzo radykalne i wyjątkowo stresujące dla kur ?

  • Wisząca kura na drzewie w klatce ,
  • pokrywa skrzyni,
  • skropienie wodą.

Jeśli chcesz przyspieszyć okres nieśności , pożądane jest oddzielenie kury od stada i zabranie jej, na przykład, do szopy lub do dużego domu królika bez pościeli. To przynosi ciepło kvočnám że długość clucking podpór. Kura może ostygnąć. Temperatura jej ciała wzrasta podczas gardła.

GIFkurczak GIF

Firma kwitnie

Możesz uprzyjemnić kurę, pozostając poza zwykłą kurą, dając jej oddzielne miejsce. Może to być kolejna kura lub nawet kogut .

Niezależnie od tego, jakie podejście wybierzesz, nie jest pożądane, aby pozwolić mu zagnieździć się i usiąść. Przedłuża to proces hakowania.

O syczeniu i jego przejawach możesz przeczytać w artykule Syczenie u kur .