Rasa o połączonym działaniu: białe zawilce

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jedna z najbardziej popularnych i najlepiej sprawdzonych ras, która nagrodzi cię wysoką wydajnością przy składaniu od 180 do 210 jaj rocznie od jednej kury.

Białe zawilce zostały wyhodowane w Ameryce przed 1880 r. Ze względu na ich rozległe wyniki natychmiast zyskały popularność, co nie zmniejsza nawet dzisiejszych hodowców kur. Charakteryzuje się częstym układaniem dużych jaj o masie 50–55 g z jasnobrązową skorupą . Popularność rasy przyczynia się również do doskonałego mięsa charakterystycznego dla jej kruchości i soczystości.

Nie tylko przydatna, ale także przystojna rasa

Zawilce białe należą do ras średnio ciężkich o wadze 2,3 - 2,9 kg, koguty są zwykle o około pół kilograma cięższe. Rosną szybko i osiągają dobrą dojrzałość . Mają mniejsze głowy z otwartymi grzbietami , długie żółte nogi i szeroki prostokątny tułów, co ogólnie podnosi ich atrakcyjność. I słusznie czyni je jedną z najładniejszych ras . Sporadyczne wady urody tych stronników to nadmierny grzebień i płaty , jasne, szorstkie nogi i postrzępione pióra ogona .

Hodujemy zawilce

Jeśli masz duże wybiegi będzie z plymutky można poczuć się jak w raju. Zachowaj ostrożność podczas dozowania paszy . Nadmierne dawki u tej rasy prowadzą do jej wrastania i przerastania, szczególnie u kogutów . Kudły są zwykle ciche i czułe. Ich dużą zaletą jest to, że nie mają tendencji do wycieków .

Jajka nawet zimą

Jeśli zapewnisz odpowiednie środowisko ślimakom, dzięki swojej odporności, nagrodzi cię regularnym składaniem jaj nawet w zimie. Chociaż światło dzienne w tym okresie maleje, nie ma potrzeby uświęcania kur. Najważniejsze jest utrzymywanie kurnika w czystości i dbanie o niego.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem kurczaka, zainspiruj się na tej stronie .