Dlaczego kury nie noszą

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy strzeżesz kur jak oko w głowie i zapewniasz im wszelką możliwą opiekę, ale i tak przestały cię nosić? Zobacz najczęstsze przyczyny.

Chociaż może to być dziwne, kury są bardzo wrażliwymi stworzeniami na otoczenie. Na niewłaściwe warunki ma wpływ regularność nieśności i liczba jaj, które dadzą ci kury. Poniższe punkty zawierają typowe powody ograniczenia produkcji jaj .

Główne powody ograniczonego układania

  • Wahania temperatury Tropikalne ciepło i przeciwnie mroźne mrozy nam nie odpowiadają, nie mówiąc już o zwierzętach, które pozostają na zewnątrz. Ekstremalna pogoda lub jej szybkie zmiany w Maurach nie przynoszą wiele korzyści w życiu.
  • O chorobie kur.   Oznaczają spadek produkcji jaj . Szczególnie nieprzyjemne są te pochodzenia pasożytniczego.
  • Jedzenie. Wystarczy i odpowiedni rodzaj karmienia może zdziałać cuda przy układaniu. Nie zapomnij o stałym dopływie świeżej wody .

GIF zszokowany Oh My Godjaja GIF

  • Niewłaściwe środowisko . Zwykły poprzeczny staje się niezadowalającym kurnikiem , małym lub nieodpowiednim biegiem , ale także dużym hałasem.
  • Stres Kury są bardzo wrażliwe na stres spowodowany wszelkimi zmianami w ich otoczeniu, czy to karmieniem, kurnikiem, czy zmianami w stadzie .
  • Wiek kury. Często zaniedbana przyczyna. Ważne jest, aby pamiętać, że kury będą cię nosić tylko do pewnego wieku - średnio 3 lata.

Wiele czynników wpływa na kury nioski. Najczęstsze są niewłaściwa dieta i warunki, w których żyją kury.

Jeśli dobrze znasz swoje kury, bardziej intensywna i uważna obserwacja twojego stada wystarczy, aby odkryć przyczynę małego lub nawet zerowego zniesienia . Kury powiedzą ci, co ich teraz niepokoi . Po prostu spełniaj ich życzenia.

W artykule Co zrobić, jeśli kury nie noszą, podamy przydatne porady na temat postępowania z tą dolegliwością.