Choroba drobiu - część druga

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jakie inne choroby mogą wpływać na twoją hodowlę?

Podstawą zdrowej hodowli jest wysokiej jakości opieka i wystarczająco dużo czasu, który poświęcasz jej. W niektórych chorobach wystarczy dbać o higienę, w innych można temu zapobiec dzięki wczesnemu szczepieniu.

  • Aspergioza - przyczyną tej choroby jest pleśń w paszy. Możesz powiedzieć, że dotknięty drób będzie zmęczony, może cierpieć na biegunkę, zmęczenie i niższe położenie. Leczenie polega na zmianie paszy i ściółki oraz oddzieleniu chorych kawałków od zdrowych.
  • Salmonelloza u drobiu - bakterie Salmonella. Kura będzie bardziej zmęczona, może pojawić się biała biegunka, a także może mieć opadające skrzydła. Rozwiązaniem jest zaszczepić stado rodzicielskie i zapewnić odpowiednią higienę podczas wylęgu i hodowli kurcząt.
  • Newcastle disease - choroba pochodzenia wirusowego, na którą nie ma bezpośredniego leczenia. Objawami choroby są jaja bez skorupy, zielonkawa biegunka i trudności w oddychaniu. Zalecamy szczepienia zapobiegawcze.
  • Pchły - Klasyczny pasożyt pijący krew zwierząt. Zwierzęta są niespokojne, a ich zniesienie może spaść. Rozwiązaniem jest rozpylanie tych pasożytów.
  • Feathertail - Zwierzęta mają pióra uszkodzone przez te pasożyty. Problem można rozwiązać za pomocą odpowiednich środków owadobójczych.
  • Trzmiele - to pasożyty, które piją krew. Wyrazem są niespokojne zwierzęta. Można je usunąć za pomocą preparatów przeciwko temu pasożytowi i przywracając piasek w popiele.

Każda z tych chorób jest nieprzyjemna zarówno dla zwierząt, jak i ich właścicieli. Zaleca się ciągłe monitorowanie potrzeb i zdrowia drobiu. Zwierzęta przywrócą to do prawidłowego położenia.

Spójrz na inne choroby i choroby, które mogą mieć wpływ na twoją hodowlę.