Opieka nad kurami zimą to chyba najważniejszy i zarazem najtrudniejszy okres w opiece nad drobiem dla każdego hodowcy. A jeśli jesteś nowicjuszem, prawdopodobnie będziesz mieć kilka pytań dotyczących tego, jak trzymać kury zimą i co naprawdę im zagrażają na zewnątrz na wybiegu. Oto niektóre z naszych wskazówek i wskazówek dla tych kur od niedoświadczonych hodowców, aby przetrwały zimę.
Kury bardzo dobrze znoszą nawet bardzo niskie temperatury zewnętrzne. Niektórzy eksperci twierdzą nawet, że nie zaczną cierpieć nawet, gdy temperatura na zewnątrz spadnie do minus dziesięciu stopni. Paradoksalnie bardziej cierpi, na przykład, gdy w kurniku jest wilgoć lub przeciągi. Chociaż mimo to kury są stworzeniami mrozoodpornymi i mrozoodpornymi, zimą trzeba będzie zachować pewne środki ostrożności, aby nawet gdy jest zimno i mrozem, czuły się komfortowo i mogły składać jaja.
Czy kury mogą zamarznąć?
Czy kury mogą zamarznąć, a nawet zamarznąć na zewnątrz na kości? Pytanie, które zadaje sobie każdy hodowca, a zwłaszcza to, które zaczyna się od hodowli kur. Odpowiedź jest prosta. Tak, mogą zamrażać i zamrażać. Głównymi powodami, dla których tak się dzieje, jest w większości przypadków brak dobrego zdrowia i hodowca o tym nie wie, a także to, że nie mają wystarczająco gotowego kurnika na zimę i nie otrzymują zimą odpowiedniej jakości pożywienia.
Jesteś przygotowany na zimę?!
Mogą kury zostać w okresie zimy na dworze?
Tak, kury mogą przebywać na dworze nawet w chłodzie, a większości z nich bardzo to lubi. Kury mogą używać piór do regulacji temperatury, a także do zwiększania spożycia pokarmu, jeśli hodowca zapewnia wystarczającą ilość pokarmu. Jednak czasami w ekstremalnych warunkach pogodowych i podczas silnych mrozów mogą potrzebować schronienia. Więc nie krępuj się zostawić ich na zewnątrz, ale zostaw dla nich otwartą drzwi do kurnika, aby zawsze mogli do niej wrócić.
Czy przetrwają bez dodatkowego ciepła?
Większość hodowców drobiu z konieczności myśli, że tylko dodatkowe ciepło może zapewnić wystarczającą temperaturę ich kurom w zimie. Z pewnością mają rację, ale istnieją inne rodzaje ciepła, które wystarczają, aby kury nie zamarzły i mają wszystko, czego potrzebują do produkcji jaj w okresie zimowym. Nie potrzebują dodatkowego ciepła ze względu na to, że mają pióra. To pył znajdujący się blisko ciała może tak bardzo rozgrzać je zimą, że nie jest potrzebny żaden promiennik ani lampa na podczerwień, a oprócz lampy grzewczej lub podczerwieni można je również ogrzewać w następujący sposób:
Co będzie najlpszym sposobem na ciepło w kurniku?
- Zazimowanie kurnika. Sposobem na utrzymanie ciepła kur w zimie jest ocieplenie lub ogrzewanie kurnika. Do ocieplenia można wykorzystać stare dywany, które położyliśmy na podłodze i przybili gwoździami do ściany kurnika, a także styropian, ale trzeba go położyć na ścianie i suficie kurnika, aby kury go nie wybiły.
- Wysokiej jakości pożywienie. Ilość energii w paszy to coś więcej niż podgrzanie do „pełnych nasion”. Idealnym źródłem białka oraz wszystkich niezbędnych minerałów i witamin jest kasza kukurydziana, pszenica, skwarki paszowe, ale także płatki owsiane zmieszane np. Z białym jogurtem, mącznikami, a także produkowanymi komercyjnie mieszankami paszowymi.
Czy wiesz, że kura podczas snu chowa głowę pod skrzydło? Robią to z jednego prostego powodu, aby ukryć swój grzebień, który ucieka przed ciepłem z ciała kury, a także chroni ją głównie przed odmrożeniami.