Czy istnieje ryzyko nakazy za pośrednictwem kury od hodowcy z pozytywnym testem?

Blog Opublikowano 26.10.2020

Cały świat mówi tylko o koronawirusu! W telewizji, radiu, sklepie pomiędzy sąsiadmi w pracy. Ale pomyślałeś o narazie za pośrednictwem drobiu. Co się stanie w momencie kiedy hodowca jest nakażony koronawirusem ale jednocześnie stara się o swoje stado?

Przeziębienie, grypa czy koronawirus? Dziś najczęściej omawiane i odmienne choroby na całym świecie. Ale cuda świata, te choroby są naprawdę tutaj, mogą boleć, pozostawiać konsekwencje i na pewno nie jest to sztuczny mit, jak niektórzy z nas wciąż myślą. Wirus rozprzestrzenia się w niekontrolowany sposób i niestety wśród nas są tacy, którzy są pozytywni i mają kury w domu, którymi należy się zająć. Jak się zachować w takim przypadku, jak opiekować się kurami w okresie zakażenia i jednocześnie być na bieżąco?

Niebezpieczeństwo

Do niedawna wszyscy chcieliśmy mieć wokół siebie pozytywnych przyjaciół i znajomych. Ale teraz ludzie podchodzą do tego słowa z ostrożnością. Osoby, które pozytywnie odnoszą się do Covid, są również niebezpieczne, zwłaszcza dla osób starszych, chorych, a większość lekarzy zaleca ograniczenie kontaktu nie tylko z najbliższymi, ale także ze swoimi zwierzętami, a kury niewątpliwie tak. Czy naprawdę mogą być zarażone, czy też istnieje tylko ostrożność i czujność ze strony każdego hodowcy?

Koronawirus! Twoje kury są bezpieczne! Nie bój się!

  • Przenoszenie. Jeśli higiena przekazała ci dobrą wiadomość, że jesteś pozytywny, nie wiemy od razu, że powinieneś natychmiast oddać kury trzymane na swoim podwórku. Higiena zaleca ograniczenie kontaktu z nimi na jak najkrótszy czas, ale jest to bardziej dla twojego bezpieczeństwa, a także dlatego, że nadal nie wiadomo, czy wirus przenosi się z człowieka na zwierzę. Jak dotąd żadne takie informacje nie zostały potwierdzone, więc higiena i ludzie działają bardziej zdrowo.
  • Zakażenie. Jak wspomnieliśmy, dziewczyny nie powinny być przez ciebie zarażane. Jednak równie dobrze jest przestrzegać podstawowych zasad higieny, tj. Nie dzielić się jedzeniem z pestkami, nie przytulać się do nich, nie dotykać ich twarzą i nie zabierać na chwilę do mieszkania, na werandę lub do altany.

Ochrona kur

Tak, mogą zacząć kichać, mieć biegunkę, apatię, brudną kloakę i zmniejszoną produkcję jaj, więc jakiś wirus na pewno będzie na miejscu, ale nie powinien to być środek zaradczy Covid-19. Jak skutecznie chronić kury przed możliwymi wirusami, zwłaszcza teraz, gdy nadchodzi zima?

  • Dezynfekcja. Jesteś pewny siebie, ale czy możesz sam zająć się kurami? W takim razie pamiętaj, aby nie zapomnieć o rękawiczkach ochronnych i dezynfekcji podczas karmienia i przygotowywania wody, a dla spokoju założyć welon. Na pewno nie zarazisz swoich kur. Kilka razy w tygodniu dezynfekuj nie tylko buty, ale także karmniki i poidła.

Czystość przede wszystkim! 

  • Czystość. Nie bez powodu mówi się, że czystość to połowa zdrowia. Częste zmiany ściółki, czyste gniazda niosek i kratownice, wszystko to powinno być już teraz utrzymywane w czystości. A jeśli twój stan zdrowia nie pozwala ci opiekować się takimi dziewczynami w tym czasie, dobrym pomysłem byłoby zapewnienie kogoś, kto zastąpi twoją opiekę i troskę, zanim się rozgrzejesz..
  • Mieszanka paszowa i witaminy. Wysokiej jakości jedzenie i częste dostarczanie witamin jest szczególnie ważne zimą. Daj swoim kurą nieograniczoną ilość jedzenia i witamin kilka razy w tygodniu. Idealnie jest wybrać np. Nutrimix, który wlewasz do karmników bezpośrednio na złom lub rozpuszczasz w wodzie. Pasze skwarki, które przyczyniają się do wysokiej produkcji jaj nawet w okresie zimowym, sprawdziły się wśród hodowców.
  • Woda. Woda jest bardzo ważna, zwłaszcza zimą, ponieważ w tym czasie zamarza. A ponieważ konieczne jest, aby twoje kury miały stały dostęp do wody pitnej, są. podgrzewane podkładki dla poideł, które stały się integralną częścią wyposażenia większości hodowców.