Co zrobić z odpadami kurnika?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Dla kogoś może pytanie z jasną odpowiedzią, dla niedoświadczonego hodowcy drobiu może trochę trudne. Jak sobie z tym poradzić na dziedzińcu z odpadami kurnika? Dajesz go sąsiadowi na czekoladę, czy lubisz go używać sam?

Czy znasz granulowane kurczaki ? Jeśli nie, zawsze pamiętaj o nich w momencie, gdy ponownie będziesz czyścić kurnik i nie wiesz, gdzie pójść z obornikiem. Obornik drobiowy jest jednym z najdoskonalszych nawozów , jakie kiedykolwiek pojawiły się na naszej planecie, a jego zainteresowanie osiągnęło taki poziom, że jest nawet kupowane w niektórych miejscach, dzięki czemu można go przekształcić w granulowany nawóz, o którym producenci nie boją się powiedzieć przyjemnie. ilość pieniędzy. Czym dokładnie jest taka kurnik i do czego to pasuje, gdy masz ją na podwórku?

Czym są kury

Zanim na dobre zdecydujesz, gdzie lub komu przekazujesz odchody z kurczaka, być może powinieneś wiedzieć o tym kilka faktów, które mogą Cię przekonać, że takie rzadkie towary nie są rozdawane za darmo. Czym są kury i jaki jest ich prawdziwy skład , nawet jeśli zapomnimy ich silnego zapachu, by wyczuć kilometry.

 • Kura zawiera do 17% azotu , o którym wiadomo, że jest niezbędna w każdej fotosyntezie i wspiera wszystkie rośliny, aby dobrze rosły i były piękne zielone.
 • Kolejnym składnikiem jest potas , który jest używany do wszystkich czynności w roślinie, więc jeśli go brakuje, poznasz go szczególnie na krawędziach liści, które będą bardzo suche i popękane.

Czystość kurnika oznacza również zdrowe stado.

 • Największym składnikiem kurczaka jest wapń , który zawiera do 25%, a jego głównym zadaniem jest wzmocnienie komórek i regulacja przepływu wody w ciele rośliny.
 • Kura zawiera także fosfor, dzięki czemu rośliny mają bogate kwiaty.

Gdzie z nim?

Oczywiście mamy na myśli odpady z kurczaka. Wierzcie lub nie, ale to jedna kura produkuje rocznie do 50 kg nawóz, który jest już wiele szacunku, a na pewno trzeba mieć plan kurzych odchodów w stoczni zamiar zrobić. Dostępne są następujące opcje:

 • Nawóz.
 • Kompost
 • Tnij trawę .
 • Oddzielone odpady.
 • Zakup w ogrodnictwie .

Podczas czyszczenia wózka nie zapomnij wyczyścić poideł i podajników .

W sam raz

Jeśli zdecydujesz się używać odchodów z kurczaka tylko do swoich potrzeb, musisz zadać sobie kilka pytań i odpowiednio się ułożyć, ponieważ kury są bardzo skoncentrowane na sobie, a także bardzo brzydko pachną . Jeśli zamierzasz dodać je jako nawóz do skrzynek, pamiętaj, aby nie wkładać ich do tych, które umieściłeś na oknie, kwiaty na pewno nie pachną dobrze. A jakie pytania należy zadać?

 • Jak często czyścić? W zależności od tego możesz podjąć decyzję, czy obornik użyjesz tylko dla siebie, czy też musisz go zabrać na wysypisko. Im częstsze czyszczenie , tym więcej odpadów .
 • Liczba kur Oczywiste jest, że pięć kur produkuje wielokrotnie mniej odchodów niż takie stado pięćdziesięciu. Jeśli mamy za dużo gnoju, lepiej zabrać je na posortowane odpady lub uzgodnić to z lokalnym rolnikiem, który z pewnością znajdzie dla nich zastosowanie.
 • Jak często są w kurniku? Rozmiar stosu kurczaków wpłynie również na to, jak często dziewczyny w kurniku będą zamknięte . Jeśli przez większość czasu poruszają się poza wybiegiem, w kurniku będzie mniej odpadów i nie będziesz się tym bardziej martwić.

Bez względu na to, dokąd przemieszczają się odpady twoich kur, zawsze pamiętaj, że im czystsza kurnik i wybieg, im mniej chorób, tym więcej jaj, a zatem tym szczęśliwsze są kury.