Ochrona kur i jaj przed głodnymi wężami

Blog Opublikowano 20.04.2020

Nawet od węży trzeba chronić ich kury, ponieważ czasami mogą być naprawdę podstępne, szczególnie gdy są głodne, a od lasu lub pól do twojej zagrody rzucają kamieniem.

Chociaż wąż nie jest jednym z popularnych zwierząt domowych, takich jak psy, koty, a nawet kury, są wśród nas tacy, którzy hodują je i opiekują się nimi z taką samą miłością i troską, jak inni hodowcy tylko dla ich kur i innego drobiu. A potem ci hodowcy drobiu najbardziej boją się węży w ich ogrodach i na podwórkach, ponieważ klasyfikują je również wśród drapieżników , którzy nie tylko kradną jaja złożone z gniazd, ale niestety ile razy same kury, a czasem nawet wyklute kurczaki.

Czy był tu wąż?

Węże są zwykle nieoczekiwaną, śliską niespodzianką , niektóre nawet trujące. Niezależnie od tego, czy masz zaszczyt jadowitych węży, czy „nieszkodliwych” węży, ważne jest, aby trzymać węże z dala od zagrody i kurnika, aby chronić jaja, kurczaki i kury przed atakiem. Skąd wiesz, czy wąż był w kurniku lub poruszał się wokół twojego drobiu?

  • Nagła utrata jaj lub nawet połamane i puste skorupy.
  • Znalezienie koszuli półprzezroczystej dla węża na ziemi kurnika jest oznaką obecności węża, który lubi kurę, w przeciwnym razie nie rozebrałby się na miejscu.
  • Ok, pisklęta - najwyraźniej się poddałem, ale próbowałem zjeść pisklę.

Przyciąganie węża

Czasami sama nazwa tego uroczego zwierzęcia z pewnością może przestraszyć twoje stado i chociaż kury i małe kurczaki czasami padają ofiarą czających się głodnych węży, są to jaja kurze, które są znacznie bardziej atrakcyjne dla węży niż żywy drób . Na szczęście istnieją rozwiązania, które dobrze radzą sobie z tymi atakującymi, a mianowicie:

Najczęściej węże są bardziej zainteresowane jajami niż drobiem .

  • Szczury Wielu hodowców uważa, że kury przyciągają węże, ale w rzeczywistości to głównie ogony szczurów i podobnych gryzoni czasami przemieszczają się po podwórku. Zabezpiecz więc żywność , aby gryzonie nie mogły się na nią dostać. Usuwaj odpady wokół wybiegu tak często, jak to możliwe, i upewnij się, że masz kilka pułapek, a także większą wywrotkę , która zapewni bezpieczne i szybkie chwytanie gryzoni przed ich rozmnażaniem na podwórku, aby tylko deratyzacja cię uratowała.
  • Sojusznik. Kłótliwy koralik jest absolutnym horrorem dla głodnych węży i uchroni Twój ogród przed owadami. Możesz również rozważyć zakup kota lub psa, który odczuwa węża na wiele kilometrów i może szczekać go z powrotem do miejsca, z którego przyszedł podczas szczekania. Ale sojusznik nie musi być zbudowany tylko z mięsa i kości, wystarczy wepchnąć podstawy do gniazd zamiast prawdziwych jaj. Jedno fałszywe jajko i głód stracą zainteresowanie jedzeniem i nie pojawią się u ciebie.

Odpowiednie środki

Nawet duże węże mogą przepchnąć najmniejsze szczeliny, jeśli mają taką szansę, więc upewnij się, że jesteś dobrze i precyzyjnie zabezpieczony przed wężem. Często konieczne jest również zbieranie jaj z gniazd , więc przekaż niepotrzebne uwodzenie węży, dla których jajka są pyszną przekąską. Jajka zdecydowanie nie powinny znajdować się w koszach dłużej niż dwa dni. Jest również idealny, gdy gniazda do układania są bezpiecznie zamknięte - konieczne jest pudełko z zatrzaskiem , ponieważ duże węże mogą łatwo podnieść pokrywkę, a jajka są w zasięgu ręki.

Nawet kogut może chronić swoją oblubienicę przed wężami.

Usuwanie węża

Jeśli znajdziesz węża na swojej posesji, nie panikuj ! Jeśli nigdy wcześniej nie spotkałeś się z taką sytuacją, postaraj się nadepnąć lub wezwać psa , jeśli go posiadasz, powinien on bezpiecznie wyprowadzić węża z twojej ziemi szczekając. Pamiętaj, aby nie zabić węża, jest to niebezpieczne, a ponadto niektóre rodzaje węży są chronione w naszym kraju pod wysoką grzywną. I nawet nie czołgali się do twojego ogrodu, aby cię skrzywdzić - nie ma powodu, aby karać ich śmiercią, gdy szukają napojów.

Naszym jedynym jadowitym wężem jest zwyczajna żmija, inne węże mogą jeść jajka, ale w żaden sposób nie zaszkodzą kurom. Dlatego zanim zdecydujesz się zabić węża pomimo zakazu, pomyśl, że jest to głodne zwierzę, które próbuje przetrwać w naturze.