Chleb dla kur: tak, czy to ryzyko?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Stare suche bułki, bułki lub chleb z pewnością znajdziesz w każdym domu. Niektórzy w kuchni używają też np. Bułki tartej, inni chcieliby dać im moczone kury. Ale czy to prawda i czy nie jest to niebezpieczne dla dziewcząt?

Karmienie kur jest jednym z najważniejszych zadań, które hodowca wykonuje na swoich barkach. Mieszanka paszowa jest naprawdę dość droga i wiele razy nawet nie wiesz, jaki rodzaj mieszanki naprawdę kupujesz. Nic więc dziwnego, że hodowcy czasami oszczędzają na hodowli i robią wszystko, co pozostali w kuchni. Nie byłoby w tym nic złego, ale nic nie powinno być przesadzone i tak naprawdę nie chodzi tylko o pszenicę , resztki i namoczony stary chleb , a kurczaki karmione właśnie tym nigdy nie będą się rozwijać ani produkować jaj .

Pusta sytość

Karmić kury stary chleb, który wstępnie moczenie w wodzie lub mleku nie jest dobre, ale wśród hodowców drobiu, to jest normalne. Hodowcy ćwiczą to z jednego prostego powodu, którym jest po prostu wykorzystanie wszystkich resztek z kuchni. A jeśli hodowca myśli, że jego dziewczynki będą zadowolone i złożą jaja w wierszu, to niestety się mylą. Chociaż kury będą pełne kolesia , będą cierpieć z powodu odżywiania , więc nie będą miały białka, witamin i minerałów.

Czasami jest ich niewiele więcej

Jeśli nadal uważasz, że to stary dobry moczyć chleb lub bułki tu i tam slepičkám podajniki podstrojit, należy zwrócić uwagę na te rzeczy i wolą, aby ich uniknąć:

  • Sól Podobnie jak duże ilości cukru, sól nie jest naturalną dietą dla żadnego ptaka, nawet dla kur . Jeśli zdecydujesz się podawać trzodom stare bułki, zdecydowanie powinieneś wcześniej usunąć sól ze wszystkich bułek, bułek i pieczywa. Nie podawaj dziewczynom soli w żadnej formie, w przeciwnym razie istnieje ryzyko problemów zdrowotnych, a wraz z nimi niewielka produkcja jaj.

Rzadko podawaj stare wypieki.

  • Pleśń Spleśniałe pokarmy zdecydowanie nie należą do szyjek drobiowych i nie ma znaczenia, czy to zgniłe owoce, warzywa czy stare wypieki. Pleśń może powodować znaczne szkody , szczególnie dla kur niosek, których trudno byłoby się pozbyć.
  • Duże kawałki. Krótko mówiąc, pszenica i inne mieszanki paszowe są kruszone, aby spełnić wymagania kur, aby kury mogły je dobrze przechowywać w dziobach i połykać. Z dużym namoczonym kawałkiem chleba lub rogalika kura nie radzi sobie zbyt dobrze, a pod wpływem chęci zjedzenia czegoś traktuje to w całości. Ale wtedy istnieje ryzyko zatkania kolesia i kolejnych problemów zdrowotnych. Kiedy chcesz podawać kurkom już namoczone ciastka, zawsze naprawdę w małych kawałkach , które będą dobrze przyprawione i połknięte.
  • Dużo wody. Czy stary chleb należy do regularnej diety twojej kury? Potem jednak podawaj go raczej zmiażdżony i zmieszany z niewielką ilością wody , a jeszcze lepiej z kukurydzą, pokrzywą lub gotowanymi ziemniakami. Zawsze dobrze jest dobrze wycisnąć ciasto przed podaniem, aby zawierało jak najmniej wody. Kury nie poczują się napompowane, by pęknąć.

Sól i pleśń należą do zabójców kur.

Ryzyko starych ciastek

Hodowca, który myśli, że karmiąc wszystkie resztki z kuchni, oszczędza dodatkową kaczkę, zwykle się myli i zamiast jaj zbiera na podwórku taki martwy drób. Oczywiście hodowcy zbierali resztki dla swoich kur, zbierają i nadal będą zbierać, ale nic nie powinno być przesadzone i zawsze dobrze jest pozwolić zdrowemu rozsądkowi myśleć niż portfel. Co grozi takiemu hodowcy, który jest nieposłuszny i jakie szkody może wyrządzić tak stary chleb w twojej trzodzie?

  • Biegunka Miękkie lub zbyt mokre jedzenie prowadzi do problemów trawiennych i u większości kur rozwija się biegunka . Jeśli wiesz, że dziewczynki dostały już tego dnia ucztę, która nie jest całkowicie odpowiednia do trawienia - skwarki, kości, surowe mięso, lepiej uniknij ciasta i zostaw je kurom na później.
  • Tłusty Wyobraź sobie, jak byś wyglądał, gdybyś codziennie konsumował tylko ciasto. Tak, byłbyś naprawdę grubą beczką. Tak samo jest z kurami. Częste karmienie starego chleba prowadzi do ich tuczu , a tym samym głównie do zmniejszenia produkcji jaj.

Suchy i nie spleśniały chleb jest dobrym, ale nie regularnym, suplementem diety dla kur niosek. Nigdy nie stawiaj racji żywnościowej na starych bułkach i nie myśl, że dziewczyny skorzystają z bułek i chleba.