Klinoptylolit i jego wpływ na żywienie drobiu

Blog Opublikowano 20.04.2020

Że nigdy nie słyszałeś słowa Clinoptilolite? Nie ma znaczenia, żaden z nas w kurze, ale kilka informacji, które mamy dla ciebie na temat minerału, który ma pozytywny wpływ na żywienie drobiu, uzyskał i chętnie się nim dzieli.

Większa waga żółtka i białka jaja, twardsza skorupa lub liczba jaj złożonych z jednej kur niosek w ciągu roku to wymagania hodowców drobiu, którzy regularnie karmią kury nioski codziennie, czyścą je na wybiegu i stale zastanawiają się, co jeszcze wymyślić dla swoich dziewcząt. staraj się zaspokoić te potrzeby i tym samym być bardzo zadowolonym z ich hodowli. Oprócz dobrze dostępnych witamin i minerałów, minerał o nazwie Clinoptiloli t został teraz zastosowany w żywieniu drobiu. Dla kogo jest przeznaczony i co zagwarantuje w hodowli drobiu przy prawidłowym stosowaniu?

Co to jest Clinoptilolite?

Jest to tylko minerał , tj. Minerał i, jak wszyscy hodowcy wiedzą na pewno, minerały są tak samo ważne w żywieniu drobiu, jak mieszanka paszowa lub świeża woda pitna. A jeśli jeszcze tego nie wiesz, każdy minerał, minerał, jest „żywym” pierwiastkiem, ponieważ jego głównym zadaniem jest tworzenie skał, tj. Stopniowe upakowanie minerału w inny minerał, aż do powstania skały. A klinoptylolit jest tylko jednym z nich, należy również do grupy zeolitów, naturalnego minerału złożonego z krzemu i aluminium . Mamy trzy rodzaje zeolitów, mianowicie niską, średnią i wysoką zawartość krzemu, a klinoptylolit należy do grupy o średniej zawartości.

Nie można nawet powiedzieć, że nawet minerał może być korzystny w żywieniu drobnego drobiu.

Wszystko pozytywne

Klinoptylolit jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych zeolitów, który jest obecnie wykorzystywany w eksperymentach w żywieniu drobiu i monitorowaniu jego wydajności. Na przykład szeroko zakrojone testy wykazały, że zastosowanie zeolitów o średniej zawartości krzemu ma następujące pozytywne właściwości dla drobiu hodowlanego:

  • Wzrost masy jaj produkowanych przez kury nioski.
  • Wyższa produkcja jaj na kury nioski oddzielnie.
  • Większa trwałość i wytrzymałość skorupy jajka.

mama ogląda GIFkurczaki GIFmatka laska GIF

  • Poprawa koloru żółtka - żółtko ma piękny kolor ciemnożółty.
  • Brojlery rasy mają więcej mięśni ud i piersiowych , stały się bardziej przydatnymi zwierzętami.
  • Dodanie 25% zeolitu do ściółki oznacza zmniejszenie wilgotności hodowcy.

Udany eksperyment

Jeśli nadal sądzisz, że ciągniemy cię za nos i nadal ufasz tylko sprawdzonym mieszankom paszowym i minerałom powszechnie dostępnym, możesz teraz zmienić zdanie. Naukowcy badali również weryfikację klinoptilolitu i jego pozytywnych zdolności w żywieniu drobiu, a podczas badań nad brojlerami i kurami niosącymi stwierdzono, że :

Dzięki krzemowi żółtko osiąga głęboki żółty kolor.

  • Zużycie paszy Jako pierwszy punkt, zużycie paszy było monitorowane w eksperymencie i eksperyment okazał się doskonały . Dzienne zużycie paszy zmniejszyło się po dodaniu klinoptilolitu do mieszanin o 2/3 , podczas gdy intensywność nieśności nie wpłynęła na niższe zużycie mieszanek paszowych.
  • Wyższa waga Brojlery, do których dodano klinoptylolit lub ZeoFeed, do mieszanek paszowych ważyły o 1/3 więcej na koniec cyklu tuczu niż te, które otrzymywały tylko mieszanki paszowe. Co więcej, liczba martwych kurcząt brojlerów została również zmniejszona nawet o połowę, dzięki czemu krzem odgrywa naprawdę dużą rolę we wzroście i rozwoju brojlerów.
  • Większa produkcja. W obecnym eksperymencie kompozycja ZeoFeed także podawać kurczętom niosących, a dawka 1%. Ich przydatność była monitorowana przez cały czas. Wykazano, że wyprodukowali prawie 175 kg więcej masy jaja w 315 dni niż przed podaniem klinoptylolitu.

Krótko mówiąc, krzem jest prawdziwym cudem w żywieniu drobiu, jednak jako drobny hodowca z pewnością nie zapewnisz drobiu minerału na pokrycie dziennej dawki krzemu, jest to bardziej praca dla dużych hodowców. Jednak nawet jako mały hodowca możesz podawać drób, taki jak proso , który zawiera również ponadstandardową ilość tego rzadkiego pierwiastka.