Pielęgnacja ogrodzenia elektrycznego nie tylko zimą

Blog Opublikowano 20.04.2020

Niezależnie od tego, czy jest gorąco czy zimno, ogrodzenie elektryczne tego nie lubi. Dlatego musisz wiedzieć, jak się nim zająć latem i zimą, jeśli zamierzasz umieścić go na swojej posesji. Pozwolenie mu na robienie tego, co mówi, nie jest dobrym pomysłem.

Jednym z powodów, dla których ogrodzenie czasami nie działa zimą, a nawet latem, jest wpływ zimnej lub gorącej pogody na ogrodzenie elektryczne. Gdy temperatura spada / rośnie, metal ogrodzenia kurczy się / rozciąga, zwiększając napięcie między słupkami. Gdyby napięcie ogrodzenia początkowo było ustawione zbyt ciasno, wahania temperatury mogłyby go uszkodzić, być może nawet izolatory , a nawet wszystkie paski i przewody mogłyby się zepsuć. Dlatego przed zimą i latem konieczne jest podjęcie pewnych działań i przygotowanie zarówno drobiu, jak i ogrodzenia, aby go chronić.

Zima i mróz

Zanim spadnie pierwszy płatek śniegu, powinieneś z góry zaplanować, jak zacząć opiekować się i dbać o ogrodzenie elektryczne, aby działało nawet w najgorszej zamieci i silnych mrozach . Jakie problemy mogą wystąpić przy ogrodzeniu w ogóle przy niskich temperaturach i jak można je szybko i łatwo rozwiązać?

  • Drzewa i krzewy Podczas jesiennego spaceru po ogrodzeniu znajdź wszystkie drzewa, które mogłyby się przewrócić na płocie. Sprawdź także, czy pod ciężarem śniegu krzewy lub drzewa niedociskane do ogrodzenia, a tym samym niszczone. Podejmij odpowiednie środki, aby usunąć tę roślinność.
  • Lód i śnieg Lód i śnieg zawsze łamią ogrodzenie ogrodzenia . Woda jest niezbędnym płynem, ale nie w postaci lodu, a zwłaszcza do uziemiających prętów. Jeśli jednak na początku wybierzesz odpowiednie słupki, możesz na początku wyeliminować problem zimowy. Umieść kijki tam, gdzie możesz spodziewać się mniej śniegu , na przykład po zawietrznej stronie stodoły lub pod drzewem. Ta ochrona minimalizuje prawdopodobieństwo przeniknięcia szronu do głębokości pręta. Najlepszym materiałem jest stal , która nie powoduje korozji i nie rdzewieje.

Zima czy upał? Energia elektryczna, a zatem i twoje ogrodzenie elektryczne, przeszkadza obu.

  • Lukier Wysokie oblodzenie oznacza również jego mechaniczne usuwanie . Na przykład możesz użyć skrobaków metalowych. Zachowaj ostrożność podczas używania plastikowych prętów, ponieważ tworzywa sztuczne stają się kruche, a zimą ogrodzenie będzie najbardziej odczuwalne. Przede wszystkim nigdy nie owijaj drutu wokół izolatora , zawsze przeprowadź go.
  • Widoczność Jak zapewne wiesz, ogrodzenie elektryczne jest przede wszystkim barierą psychologiczną. Ważne jest, aby zachować tę iluzję u zwierząt i trzymać je na pastwisku, nawet jeśli ogrodzenie straci swoją siłę w zimie. Mając to na uwadze, zachowaj wygląd ogrodzenia, aby można było zobaczyć jego koniec i początek . Dlatego konieczne jest, aby była wystarczająco widoczna nawet w przypadku zamieci.

Lato i słońce

Latem brak szronu, szronu i zimna ogranicza działanie ogrodzenia, ale trawa i krzewy tak. Nadmierna roślinność rosnąca tuż obok ogrodzenia jest pełna wody, więc jest całkowicie przewodząca. Jeśli wzrośnie do tej samej wysokości co ogrodzenie, zaczniesz dotykać pływaka, a ogrodzenie nie spełni swojej funkcji w 100%. Jak radzisz sobie najlepiej latem, kiedy słońce jest najwyższe i kiedy od czasu do czasu zaczyna padać, a trawa rośnie na twoich oczach?

  • Ładowarka Idealnie właściciele ogrodzeń i hodowcy drobiu powinni zachować granice ogrodzenia wolne od chwastów i innych traw. Jednak nie zawsze jest to łatwe, szczególnie w przypadku dużych pastwisk, więc dobrze jest zainwestować część tych pieniędzy w ładowarkę, która jest wystarczająco mocna, aby utrzymać ogrodzenie w pełni funkcjonalne pomimo roślinności.

Im więcej cienia zapewnisz ogrodzeniu, tym lepiej dla kur .

  • Pielęgnacja traw i chwastów. Czy lubisz krzewy i drzewa? W takim przypadku jednak dobrze jest ograniczyć ich występowanie wokół ogrodzenia elektrycznego, ponieważ liście, które dotykają drutów ogrodzenia elektrycznego, mogą spowodować zwarcie i zmniejszyć jego wydajność. Niekoniecznie musisz ścinać drzewa, ale wiosną są one starannie przycinane, aby gałęzie ogrodzenia nie dotykały. Regularnie koś trawę wokół ogrodzenia, a jeśli nie możesz dostać się bezpośrednio do kijów lub kijów za pomocą kosiarki, weź sierp i ręcznie pozbądź się trawy.
  • Gorące promienie. Nawet słońce, a zwłaszcza jego gorące promienie, może ładnie falować przy ogrodzeniu elektrycznym, szczególnie jeśli gorące słońce działa na pręty z tworzywa sztucznego i izolatory. Dlatego zalecamy umieszczanie plastikowych tyczek pod drzewami , gdzie cień i izolator są regularnie sprawdzane, aby zapobiec ich stopieniu, i zawsze wybieraj tylko te, które zostały sprawdzone i wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego tworzywa sztucznego .

Panele słoneczne

Jeśli używasz energii elektrycznej wytwarzanej przez panel słoneczny do zasilania ogrodzenia elektrycznego, ważne jest, aby upewnić się, że panel odbiera jak najwięcej światła słonecznego. Chroń panel przed śniegiem i kurzem i przechyl go w stronę słońca, a także utrzymuj w pozycji w miarę upływu sezonu - skieruj go w niebo latem, a zimą na południe .

I jeszcze jedna rada na końcu. Najlepszy czas, aby sprawdzić, czy masz pęknięte izolatory , które spowodują zwarcie systemu, znajduje się w deszczu. Dlatego przejdź przez zainstalowany system i nasłuchuj dźwięku kliknięć. Kliknięcie izolatora powoduje zwarcie i należy je wymienić.