Witaminy i minerały (nie) są ważne dla kur!

Blog Opublikowano 20.04.2020

Drób wymaga wszystkich znanych witamin, które człowiek zwykle spotyka codziennie. Niektóre witaminy rozpuszczają się w tłuszczach, a inne w wodzie.

Jednym z najczęstszych problemów ze stadami kur w ogrodzie są złe lub złe nawyki żywieniowe , które z powodu braku witamin i składników mineralnych prowadzą do wzajemnego przycinania, niskiej produkcji jaj, chorób i różnych infekcji. Witaminy i minerały są zatem bardzo ważną częścią diety wszystkich kur, a jeśli nie są częścią mieszanki paszowej , należy je dodawać do poideł lub karmników osobno, a szczególnie regularnie.

Objawy niedoboru witamin

Nie ma znaczenia, czy jest to ta, czy inna witamina. Ważne jest jednak, aby hodowcy przyzwyczaili się do faktu, że obecność pokarmów zawierających ważne witaminy i minerały lub bezpośrednie suplementy diety należy zarówno do kur, jak i kurczaka lub koguta. Bez witamin żaden hodowca nigdy nie odniesie takiego sukcesu w hodowli, jak dzięki nim. Bez nich istnieje ryzyko:

  • Witamina A. Kury, które nie otrzymują regularnej dawki witaminy A, wytworzą niewiele jajek, młode kury nigdy nie będą rosły u kur niosek i wszystkie będą wyglądać słabo i źle na nie patrzeć .
  • Witamina D. Witamina ta odpowiada również za jakość skorupy , produkcję jaj i wzrost kur niosek. Im więcej twoje kury jedzą w diecie, tym bardziej udany będzie Twój rozród. Większość witaminy D jest uwalniana przez samo słońce , ale można ją również dodać do mieszanki paszowej w postaci syntetycznej.

W przypadku chorób kurczaka można podwoić dawkę witamin .

  • Kwas foliowy Jego niedobór powoduje słabe upierzenie kur niosek i niską produkcję jaj. Występuje głównie w zielonych produktach spożywczych - owocach i warzywach.
  • Biotyna Mało znana witamina, ale tym bardziej konieczna. Jeśli go nie dostaną, istnieje ryzyko zapalenia skóry na pazurach, wokół oczu i dzioba. Te części ciała są bardziej podatne na stany zapalne , kury tracą wzrok i źle chodzą. Można go znaleźć na przykład w drożdżach piwnych , które kury dosłownie kochają.
  • Ryboflawina Lub witamina B2 określa, w jaki sposób wyhoduje młodego kurczaka i jak będzie produkował jaja. Brak witamin prowadzi do słabego rozwoju i wzrostu, a także niskiej produkcji jaj, nawet jeśli trzymasz kury hybrydowe hodowane dla wysokich kur.

Nie da się obejść bez minerałów

Bez minerałów działanie witamin jest w zasadzie bezużyteczne. Dlatego minerały są ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia drobiu hodowlanego. Poniżej znajdują się niektóre ważne rodzaje minerałów i objawy ich niedoborów, które najczęściej występują u kur.

  • Fosfor Bez fosforu twoje kury mogą rozwijać krzywicę, a skorupa złożonego jaja będzie krucha i prawie pozbawiona skorupek .

Rozpuszczalne witaminy i minerały po prostu należą do wody pitnej .

  • Cynk Niewiele piór i częste mruganie powoduje brak cynku w diecie. Jednak takie nasiona słonecznika robią wszystko, ponieważ zawierają dużą część tego minerału, a ponadto kury są bardzo smaczne.
  • Wapń Minerał, którego brak może spowodować kilka szkód jednocześnie w hodowli kur. Nie tylko skorupki zniesionych jaj będą kruche, a czasami jajka bez skorupy mogą się pojawić, na kury może również mieć wpływ choroba zwana krzywicą, a jeśli planujesz wykluć kurczaki, prawdopodobnie nie odniesiesz sukcesu. Wapń jest jednym z podstawowych minerałów, które Twoje dziewczyny powinny otrzymywać codziennie, w diecie lub jako suplement diety - wapień paszowy .

Osiągnięcie maksymalnego zdrowia i wydajności kur niosek wymaga również zbilansowanej diety i składników mineralnych wraz z witaminami, więc zawsze one należały, należą i będą należeć do zróżnicowanej diety, tj. Jeśli chcesz od jaj dobrej jakości jaj.