Assendelft: holenderska rzadkość smukłego wyglądu

Blog Opublikowano 20.04.2020

Rasa z kilkusetletnią tradycją, tak, jest to kura assendelftka, która dziś zyskuje coraz więcej wśród hodowców. Czy będziesz oczarowany?

Jak już wspomniano, te holenderskie piękności należą do tradycji narodowej, a ich hodowla sięga ubiegłego wieku. Assendelfts pochodzą z północnej Holandii , szczególnie z obszaru między Alkmaar i Zaanstad. Jednak ich pochodzenie wciąż nie jest odszyfrowane. Jednak niektórzy hodowcy twierdzą z pewnością, że są prekursorami kur fryzyjskich , co odpowiada głównie ich obecnemu wyglądowi. Przedtem i przez długi czas rasa ta była hodowana bardzo rzadko , ale dzisiaj zapotrzebowanie na te kury znacznie rośnie i nie jest to zaskakujące, ponieważ jest to bardzo dobra rasa nosicielska .

Wygląd i podstawowe funkcje

Na pierwszy rzut oka może niewyraźna, bardzo smukła kura, ale jeśli przyjrzysz się jej uważnie, zauważysz kilka cech typowych dla Assendelft i żadna inna kura nie może się nimi pochwalić. Możesz być przede wszystkim zachwycony

  • Wygląd. Jest to kura typu lekkiego . Dorosłe kury nie ważą więcej niż 1,5 kg, koguty następnie 2 kg. Może więc być dumny ze swojej smukłej i delikatnej budowy ciała oraz skrzydeł blisko ciała. Ogon jest bardzo wysoki, a kogut ozdobiony jest również zakrzywionymi piórami w kształcie półksiężyca. Głowa jest odpowiednia do ciała, tj. Raczej mniejsza niż ta, do której przywykłeś w przypadku innych ras kur .

Piękna i elegancka rasa, która zasługuje na wygodną kurnik .

  • Grzebień Assendelftka ma grzbiet w kształcie rozety , jest większy niż zwykle, ale nie jest specjalnie ukształtowany, więc na pierwszy rzut oka wygląda na zdeformowany lub zdeformowany, a także wykazuje dużą liczbę brodawek .
  • Oczy i uszy. Mała głowa, małe oczy i uszy . Czego jeszcze możesz się spodziewać? Małe oko jest ozdobione na pomarańczowo i nie jest zauważalne. W przeciwieństwie do kur, uszy koguta są dość duże . Ich kolor jest zawsze biały, podobnie jak kolor złożonych jaj.
  • Farbowanie Kury holenderskie są hodowane tylko w dwóch podstawowych cechach kolorystycznych: żółtej lub srebrnej . Płatkowanie charakteryzuje się dwoma do trzech parami wydłużonych płatków. Flokulacja jest typowa tylko dla kur. Kogut jest zawsze srebrny lub żółty z czarnym ogonem.

Z zamiłowaniem do hodowli

Nie tylko kury, ale także koguty mają bardzo spokojny i spokojny charakter. Z pewnością nie musisz się martwić o hodowlę, ponieważ nie różni się ona w żaden sposób od hodowli innych kur. Dziewczyny mają więcej niż wystarczającą przewagę, która Cię ekscytuje. Dla zainteresowania wymienimy:

  • Układanie Pomimo niewielkiego rozmiaru kury sprzęgło jest dość duże. Kura składa około 200 jaj z białą skorupą rocznie , która jest ozdobiona białą skorupą. Waga nie przekroczy 50 g, ale można oczekiwać również od zwierzęcia prawie kilograma.

Biała skorupa jest typowa dla tych kur.

  • Padok Assendelft są bardzo aktywnymi i żywotnymi zwierzętami, które lubią grabić, dlatego wymagają dużo miejsca. Jednak mają tę zaletę, że dobrze dostosowują się do każdej pogody , a nawet przebywanie w zimnie lub deszczu nie wyrządzi im znaczących szkód. Ze względu na ich wagę zalecamy wyższe ogrodzenie, co najmniej 1,5 metra.
  • Feed Assendelftka nie należy do grupy wybrednych kur. Oczywiście podstawą jest mieszanka paszowa dla kur niosek , kilka garści pszenicy, a nawet reszty kuchni. Przede wszystkim zawsze upewnij się, że pasza jest świeża , podobnie jak woda w poidłach .

Niezależna kura

Z uwagi na fakt, że Assendelfty hodowane były w dużych gospodarstwach holenderskich i, że tak powiem, stały się odrębnymi i niezależnymi kurami. Nie tylko samodzielnie szukali pożywienia , ale także musieli się chronić przed drapieżnikami i drapieżnikami. Nic więc dziwnego, że dzisiejsze zapotrzebowanie hodowców na te niezależne kury rośnie i coraz częściej docierają one do czeskich podwórek wśród klasycznych kur mieszańców .

Więc jak ci się podobało assendelft? Czy na razie należysz do garstki hodowców, którzy hodują assendelfts i są z nich bardzo zadowoleni, czy wolą pozostać wierni mieszańcom kur niosek?