Daj klatce jesienią nowy płaszcz

Blog Opublikowano 20.04.2020

Udało ci się kupić nowe kury wiosną lub latem, ale kurnik będzie musiał zostać zaaranżowany w twojej hodowli, abyś mógł jak najwięcej zdobyć jaja od nowych kur. Co więc nowego i nowego dla kurnika jesienią?

Wraz z nadejściem jesieni, jeśli hodujesz kury, czy dobrze jest zadać sobie jedno konkretne pytanie i czego potrzebuje kurczak, aby kury nie przetrwały zimnej pogody i nie upuściły jaja? To właściwy moment, aby rozpocząć przygotowania i drobne poprawki, zanim pogoda całkowicie oszaleje i zacznie padać śnieg . Jeśli nie lekceważysz przygotowań, kury i młode kurczaki dobrze poradzą sobie z zimą, a także zobaczysz składane jaja.

Zimowe przebranie

Kto chciałby czyścić cokolwiek na zewnątrz w zimie, gdy temperatura spadnie do zera, prawdopodobnie nikt. Więc gdy na zewnątrz jest jeszcze do przyjęcia, a twoich rąk nie ma, spiesz się, aby wyczyścić całą kurnik i zapewnić cały sprzęt, aby wszystko było gotowe dla panie kur na nadejście zimy, a potem pozostaje tylko regularne dodawanie wody i jedzenia . Więc nie odkładaj na później i zacznij od tych przygotowań:

Usuń wszystkie gniazda i pudła do układania i zacznij je czyścić.

Sprawdź, czy nie ma dziur lub otworów, które przyciągnęłyby głodnych drapieżników i innych drapieżników.

Usuń (jeśli to możliwe) podłogę kurnika, umyj ją, a następnie posyp ziemią okrzemkową , wapnem gaszonym lub spryskaj trzmielem, aby pozbyć się wszystkich roztoczy i pasożytów.

Czyszczenie kurnika może być świetną zabawą dzięki dobrym narzędziom.

Sprawdź, czy nie ma wycieków na dachu i we wszystkich innych częściach kurnika.

Jeśli masz wybieg z kurnikiem obok odpływu wody, upewnij się, że woda jest odprowadzana z wybiegu, na przykład do ogrodu, na wypadek deszczu lub śniegu, a następnie topnienia.

Dowiedz się, czy wentylacja w kurniku jest optymalna - czy w środku przepływa czyste powietrze .

⑦ Jest to również przydatne, jeśli umieścisz kilka obiektów na wybiegu. Na przykład stare palety, opony, pniaki lub drewniana drabina. Będą nie tylko idealnym rozwiązaniem, gdy zaczną się tworzyć błoto i deszcz ze śniegiem , ale także utrzymają kurczęta aktywne podczas zimnej pogody.

Zrób wszystko, co możliwe, aby Twoja wybieg dla kur nie skończył się w ten sposób.

Ciepło i światło

Czy kury potrzebują ciepła i światła zimą? Jeśli chcesz od nich jajka, a dziewczyny muszą przetrwać w następnym sezonie, potrzebują ich. Większość kur chodzi w nocy do gniazd zamiast żerdzi do gniazd, gdzie puchną pióra i pokrywają pazury ściółką . Dlatego konieczne jest, aby pościel była zawsze sucha i czysta. Jak inaczej możesz dać swoim dziewczynom więcej ciepła i światła?

  • Ciepło. Jeśli jednak zdecydujesz się podgrzać dziewczynki w kurniku za pomocą bezpośredniego grzejnika lub lampy na podczerwień , zawsze dobrze jest pozwolić dziewczynom odpocząć wieczorem i w ciągu dnia i przyzwyczaić się do zimy. Gdyby nastąpiła przerwa w dostawie prądu, prawdopodobnie ulegliby zimnie, ponieważ w ogóle nie byliby do tego przyzwyczajeni.
  • Światło. Podobnie jest ze światłem, lepiej pozwól im naturalnie odpoczywać przez zimę i używaj światła tylko przez krótki czas wieczorem. Korzystając z lampy cieplnej, zwróć uwagę na wybór żarówki , światło podczerwone , które ma większe ciepło i długą żywotność, jest zawsze lepsze niż zwykłe żarówki, których używasz w domu w lampach stołowych.

Czystość kurnika i wybiegu stanowi połowę zdrowia twojego drobiu.

Woda i zima

Jeśli „śpisz” z kurami, zdobycie wody pitnej nawet na zimno nie będzie dla ciebie takim problemem, jak dla tych, które mają kury z dala od domu , więc zapewnienie świeżej wody pitnej musi zaplanować więcej, ponieważ w zimnie woda w miskach i miskach szybko zamarza i kury nagle znajdują się bez wody, co może prowadzić do spadku sprzęgła, a także do śmierci. Podgrzewane poduszki pod pojeniem, które utrzymują wodę w postaci płynnej przez cały dzień i na zimno, okazały się bardzo skuteczne dla hodowców.

Możesz nie chcieć się przygotowywać, ale wierz, że te, które teraz robisz, wrócą do ciebie tysiąc razy w zimie i nie będziesz musiał radzić sobie z żadnymi pasożytami, drapieżnikami na padoku i śmiercią upierzonych zwierząt.