Trochę życia pszczół

Blog Opublikowano 20.04.2020

Społeczność pszczół to nie tylko tysiące pszczół na jednym kupie. Jest to bez wątpienia spektakl, który nie ma konkurencji z natury. Każda pszczoła z całego roju ma jeden cel: zapewnić sobie źródło utrzymania i przyczynić się do rozwoju całego społeczeństwa pszczół.

Pszczoła Jedno słowo, wiele znaczeń. Być może każdy z nas bardziej znajduje pszczoły w ulach, ale nie wszystkie z nich powinny być nazywane pszczołami. Cała społeczność nazywana jest wówczas koloniami pszczół , które zwykle składają się z jednej pszczoły - matki , wielu pszczół - robotników i pewnej liczby pszczół - dronów . Każda z tych pszczół ma jasno określoną rolę w ulu i jasno określone funkcje, które muszą wykonywać i wykonywać je sumiennie i sumiennie. Nie bez przyczyny mówi się też, że ktoś jest tak pracowity jak pszczoła . Jak dzielona jest praca w ulu i jak to możliwe, że każda pszczoła wie, jakie jest jej zadanie?

Robotnik kontra trąbka

Są pszczoły i pszczoły. Oprócz matki w ulu znajduje się wiele innych pszczół, które są nazywane robotnikami lub dronami. Jaka jest różnica między nimi a kolonia pszczół może istnieć bez pracownika lub dronów?

  • Kobieta Pszczoły lub robotnicy są najliczniejszymi mieszkańcami całego królestwa pszczół, które de facto zabezpieczają i zarządzają całym ulem , ponieważ są odpowiedzialni za większość pracy ze wszystkich w ulu. Aby dać Ci pomysł, ich codzienne czynności obejmują na przykład przynoszenie jedzenia, przetwarzanie miodu , budowanie plastrów miodu, karmienie królowych pszczół, trąb i owoców, wentylację i czyszczenie uli . Z tej listy prac jasno wynika, że bez robotników kolonia pszczół nie przetrwałaby ani jednego dnia i zginęła.

Pomyśl o sobie, ale bez pszczół nie byłoby człowieka.

  • Mężczyzna Inna nazwa to trąbka. Chociaż ule nie wymagają wiele pracy, a nazwa trąbka jest używana przez wielu ludzi jako zniewaga, ale jest to bardzo ważna pszczoła, bez niej nie byłoby nowych pszczół. Jest jedynym, którego zadaniem jest nawożenie młodych królowych pszczół, a jeśli robotnicy nie mogą tego zrobić, ogrzewa owoce pszczół. Jednak gdy tylko trąbka, która ma znacznie większe oczy niż inne pszczoły, znajdzie swoją matkę, zapładnia ją, dosłownie spada na ziemię i tym samym kończy się jego podróż w ulu .

Królowa pszczół

Najważniejsza część całej społeczności pszczół, a ponieważ kolonia pszczół funkcjonuje jako całość , a nie jako jednostka, jeśli matka nie spełnia swojej roli uczciwie i sumiennie, inne pszczoły po prostu ją zniszczą i znajdą kolejną bardziej niezawodną królową. Rolą matki jest składanie jaj, a tym samym zapewnienie odnowy kolonii pszczół. Podczas gdy co najmniej dwa koguty mogą gromadzić się w dużej grupie kur, w ulu może znajdować się tylko jedna królowa pszczół .

Nat Geo Dzika pszczoła nat geo dzika pszczoła miodna GIFruch pszczoła GIFpszczoły GIF

Jak rodzi się pszczoła?

Co musi się wydarzyć w ulu, aby nowe pszczoły latały w świat i jak długo dorosłe dziecko wykluwa się z jaja? Czy to kwestia godzin, dni, a może miesięcy? Pytania i jasne odpowiedzi są tutaj, więc przybycie nowych pszczół nie będzie już dla ciebie tajemnicą.

  • Jajko Tylko królowa pszczół może składać jaja bezpośrednio w pomieszczeniu roboczym - jaja zapłodnione lub rurowe - jaja zapłodnione, komórki w plastrze miodu lub miseczkę . Królowa codziennie składa jajka przez całe życie.
  • Larwa Larwa, która składa się z głowy i 13 komórek , wykluwa się z jaja w ciągu czterech dni. Kolor larw jest biały i błyszczący, a pszczoły karmią je owsianką matki przez pierwsze trzy dni, po czym zaczynają otrzymywać mieszaninę miodu i pyłku. Larwa zamyka się i nadchodzi czas oczekiwania.

Czy wiesz, że królowa pszczół żyje do pięciu lat?

  • Marionetka Kolejnym etapem jest poczwarek, która, jeśli urodzi się matka, trwa 16 dni od zapłodnienia, 21 dni dla pracownika i wylęgi trąbki po 24 dniach.
  • Dorosła pszczoła. Gdy tylko wyklują się matki z pszczół, robotnicy i trębacze ponownie dzielą swoje funkcje. Matki znów zaczną się kojarzyć, robotnicy staną się sprzątaczkami , kucharzami i budowniczymi, trębacze również zaczną ponownie się kojarzyć. Królowa może żyć do 5 lat w kolonii pszczół, robotnik i trąbka umierają około dwa miesiące po urodzeniu.

Może dobrze byłoby uświadomić sobie, że pszczoły mogą żyć bez nas, ludzi, ale nie możemy żyć bez pszczół . Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli pszczoły znikną, ludzie odejdą za cztery lata. Następnym razem spróbuj pomyśleć więcej niż bezsensownie powiedzieć, że pszczoły są niepotrzebnymi i irytującymi owadami. Nie ma w tym ani kropli prawdy.