Jak w naturalny sposób wyleczyć kurę?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Podobnie jak dzieci prawie zawsze chorują w weekendy lub święta, tak więc twoje kurczaki mogą zarazić się chorobą w dniu, w którym zadzwonisz do weterynarza. Jaką pierwszą pomoc możesz jako hodowca i chora owca złagodzić, a może wyleczyć?

Choroba, która ma wpływ na twoje hodowane kury, nie pyta, po prostu przychodzi i hodowca prawie zawsze musi zmierzyć się z gotową rzeczą i w większości przypadków musi sobie z tym poradzić. Weterynarze, którzy zajmowaliby się bezpośrednio drobiem, są w naszym kraju rzadkością, a gdy się go znajdzie, wciąż są daleko od Ciebie. Ale głowa panny młodej, istnieje kilka skutecznych domowych środków , które możesz dać swoim dziewczynom, bez obawy, że zrobisz coś złego. Są to całkowicie naturalne środki, które albo pomogą, albo nie, ale nie mają skutków ubocznych .

Naturalny antybiotyk

Istnieje wiele roślin lub ich części, które mogą być tak traktowane jako naturalny antybiotyk i dlatego jest przydatna, jeśli podejrzewasz, zapalenie lub zakażenie i swoje kury i koguty , korzystać z tych funduszy bez konieczności wcześniej skonsultować się z weterynarzem lub więcej doświadczenie w ich użyciu. Możemy bezpiecznie uwzględnić następujące elementy:

  • Oregano Jest to jeden z najsilniejszych naturalnych antybiotyków w naszym kraju, okazało się nawet, że działa lepiej na niektóre rodzaje chorób niż obecnie stosowane antybiotyki. Olej z oregano jest silniejszy niż świeże lub suszone zioła i jest stosowany jako środek dezynfekujący, jako lek na choroby nosa i dróg oddechowych, a także na infekcje wirusowe u zwierząt i ludzi. Jeśli zauważysz kichanie lub żółte i ropne wydzieliny z nozdrzy u kur, dodaj kilka kropli oleju bezpośrednio do racji na kilka dni i powinieneś leczyć.

Daj naturalne antybiotyki bezpośrednio kurom poidła.

  • Cynamon Jest to kolejna przyprawa, która ma inne świetne właściwości antybiotyczne. Możesz wlać zmielony cynamon bezpośrednio do paszy , unikniesz wielu infekcji, które mogą mieć wpływ na twoje kury.

Ciekły cud

Mówimy tylko o szczerym, domowym miodzie pszczelim . A cóż to za złoto dla kur hodowlanych? Miód jest znany z tego, że pomaga zmniejszyć obrzęk , wyciągając z niego nadmiar płynu. Więc jeśli zauważysz, że jedna z twoich kur ma spuchniętą głowę, szyję lub biegacze, po prostu rozłóż miód w tej części, postaraj się utrzymać kurę nieruchomo i z dala od innych członków stada, pozostaw na około godzinę. Następnie spłucz obszar letnią wodą , obrzęk powinien ustąpić i zmniejszyć.

Ocet

Kwas octowy zawarty w każdym occie białym lub jabłkowym jest składnikiem aktywnym, dzięki czemu może obniżyć pH, a tym samym zniszczyć wiele wirusów i bakterii. Może być stosowany na przykład do czyszczenia błon śluzowych gardła kur, które cierpią na kaszel lub kichanie. Wystarczy przygotować 50 ml octu na 2 litry wody i dodać miejsce wody pitnej bezpośrednio do pijącego na 2-3 dni. Nie wkładaj samego octu, jest on zbyt mocny, a tkanka w ciele kur po prostu go spali.

Najczęstsze u kur są infekcje oczu i nozdrzy.

Elektrolity

Elektrolit jest nie tylko rozwiązaniem przewodzącym prąd, ale jest także rodzajem odżywiania, który pomaga kurom szybciej wyjść z choroby i stresu i znacznie lepiej niż wtedy, gdy weterynarz podaje im różne rodzaje antybiotyków. Elektrolity mogą pomóc kurom, jeśli nie jedzą, mają biegunki , są przegrzane lub odwodnione . A co zawiera takie rozwiązanie w taki sposób, że jest tak doskonałym stymulantem i lekiem dla kur i skąd wziąć elektrolity?

  • Gotowe Elektrolity można oczywiście kupować bezpośrednio mieszane jako towary w sklepie zoologicznym. Następnie używaj ich przez co najmniej tydzień zamiast wody pitnej, a wynik powinien pojawić się prawie natychmiast.
  • Wyprodukowano w domu. Oczywiście elektrolity można również wytwarzać w domu . Wystarczy jedna łyżeczka chlorku potasu, pół łyżeczki sody oczyszczonej i trzy łyżeczki soli kuchennej . Wymieszaj wszystko i rozpuść w trzech litrach przegotowanej ciepłej wody. Następnie wlej kurczęta do poideł zamiast wody .

Poznasz zdrową kurę, będąc w stanie samodzielnie jeść i pić, dołączyć do stada i zacząć biegać po podwórku, jak przed chorobą.