Podstawa i konstrukcja kurnika

Blog Opublikowano 20.04.2020

Nie tylko wiosną i latem kury lubią przemieszczać się na zewnątrz, ale nawet tej jesieni z pewnością daje im wiele możliwości i przysmaków, aby być na zewnątrz, a nie w kurniku. Co więc spaść jesienią i budową, a nawet mniejszą rekonstrukcją padoku?

Idealnym rozwiązaniem jest wybieg, który płynnie łączy się z kurnikiem i można go również podzielić na kilka części. Użyjesz go najczęściej, jeśli w jednym miejscu kury są wypasane trawą, więc po prostu przenieś je do innego obszaru wybiegu. Zarówno dziewczynki, jak i hodowca będą cieszyć się świeżym powietrzem i pod błękitnym niebem, ponieważ jest to czas, kiedy może cieszyć się swoją hodowlą. Jednak zanim te chwile, wraz z kury cieszyć, trzeba zrobić dużo pracy, aby przygotować się na taką kurę obudowie , która spełnia wszystkie wymagania.

Przygotowanie do budowy

Zanim zdecydujesz się na ten krok, musisz wcześniej ustalić, do jakiego obszaru chcesz oddać swoje panie kurczaka i jakie masz opcje. Oczywiście im więcej miejsca przeznaczysz na budowę padoku, tym lepiej, ale każdy hodowca jest ograniczony dostępną dla niego przestrzenią. Oto kilka ważnych faktów, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem budowy:

 • Pozostaw na co najmniej 10 m2 na kurę .
 • Ogrodzenie zagrody musi być takie, aby kury nie mogły się wydostać, a zatem były chronione przed drapieżnikami i drapieżnikami.
 • Zapewnij także kilka drzew i krzewów, które dodadzą bardzo potrzebny cień padoku.
 • Jeśli niedawno posadziłeś młode drzewa, musisz odpowiednio chronić ich korzenie przed grabieniem kur.

Minerały i witaminy należą do karmników w padoku.

 • Dobrze dostępny kompost może zapewnić kurom dobry zapas resztek warzyw i owoców.
 • Bardzo korzystny jest też pojemnik na śmieci z dachem, który ochroni trawnik przed osadami kurnymi.
 • Nie należy zapominać o zabezpieczeniu padoku przed wiatrem.

Raz, dwa, trzy i gotowe

Utworzenie nowej zagrody lub naprawa i modernizacja istniejącej, która już nie spełnia twoich potrzeb ani potrzeb kury, nie jest łatwa i konieczne jest, jeśli chcesz równomiernie wykorzystać obszar zagrody, aby odpowiednio przygotować się do pracy. Oto kilka wskazówek i porad, które na pewno się przydadzą.

 • Szermierka Do ogrodzenia wybiegu można użyć drewna , siatki drucianej, a najwięksi koneserzy mogą zbudować ogrodzenie elektryczne dla swoich dziewcząt. Idealna wysokość ogrodzenia powinna wynosić od 1400 do 2000 mm. Wybierz bramę padoku, a nawet bramę przy ogrodzeniu, aby koło ogrodowe przeszło przez nią.
 • Bez wiatru. Żadna kura nie lubi wiatru i wiatru. Dlatego dobrym pomysłem jest upewnienie się, że kury czują się dobrze po bokach zagrody i nie wpadają na kurnik od wiatru . Jako rozwiązanie oferowany jest żywopłot, a nawet drewniana bariera, która powinna mierzyć około trzy metry pod wiatr .

Najlepiej jest umieścić poidła w wybiegu i kurniku.

 • Wybrany wzrost. Idealnym wyborem jest wzrost różnych rodzajów traw, ziół i krzewów, które mogą zapewnić kurom rok bogaty w witaminy i składniki odżywcze nawet w ciągu roku. Pamiętaj, że kura to ptak, który nie ma nic przeciwko pozostaniu w koronach drzew . Dla tych z was, którzy mają wystarczająco dużo miejsca w ogrodzie, może pojawić się pomysł budowy lasu dla kur, a my zatwierdzimy go, ponieważ jest to najlepsze możliwe rozwiązanie, które możesz zapewnić swojemu pinkinky.
 • Wokół kurnika. W okolicy kurnika nie należy zapominać o utwardzonym terenie, na przykład z drewnianymi podłogami lub większymi płaskimi kamieniami , gdzie dziewczęta mogą cieszyć się świeżym powietrzem nawet przy złej pogodzie i nie muszą stukać w mokrą trawę i uszkadzać ją.
 • Miejsce do odpoczynku. Miejsce, w którym dziewczęta zajmą się piórami i odpoczną odpowiednio, nie może zabraknąć w żadnej zagrodzie. Idealny jest kosz na śmieci zabezpieczony dachem i zamknięty z obu stron, aby popiół lub piasek nie niszczyły trawy.

Tak więc teraz każdy czytelnik powinien wziąć sobie do serca naszą radę i postępować zgodnie z nimi, budując wybieg dla kur. Bez niektórych małe, ale także duże królestwo kurczaków z pewnością nigdy nie będzie działać.