Klatka dla ptaków: dom dla małych i dużych papug

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy lubiłeś hodować papugi? Zatem na pewno masz dla nich klatkę lub wolierę, ponieważ w przeciwnym razie ptak odleciałby, zanim mógłbyś powiedzieć szewca. Być może zastanawiasz się, jaką troskę dać jej i jak sprawić, by papuga pozostała tak przyjemna, jak to tylko możliwe, gdy musi zostać uwięziona.

Podstawą hodowli papug jest zapewnienie latającemu zwierzęciu wystarczającej przestrzeni . I w tym celu stosuje się różne klatki i woliery , szczególnie do hodowli ptaków ozdobnych i papug. Dzięki wszystkim możliwym modelom i kolorom klatek łatwo dziwić się przy zakupie dzisiaj, ale klatka lub woliera powinna przede wszystkim spełniać swój niezastąpiony cel, tj. Wystarczającą przestrzeń i bezpieczeństwo dla pierzastych podwładnych. Jakich instrukcji należy przestrzegać przed wyborem klatki , gdzie ją umieścić i jak w ogóle o nią zadbać?

Właściwe miejsce

Pierwszy z zasadami przed wyjazdem kupić klatkę ma zdecydować, gdzie zostanie ona umieszczona w klatce dla papugi. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio zmapować lub zmierzyć miejsce, w którym umieścisz klatkę, a następnie pozbyć się tego miejsca w sklepie przy zakupie klatki. Wybrana przestrzeń powinna znajdować się jak najdalej od okien i przeciągów i zdecydowanie powinna znajdować się w aktywnej strefie twojego mieszkania lub domu, więc każde pomieszczenie, do którego wejdziesz raz w tygodniu, na pewno nie powinno być. Należy jednak unikać kuchni , w której gotuje się dość często, ponieważ większość oparów kuchennych jest toksyczna dla papug .

Uważaj na okrągłe klatki, które zdaniem ekspertów nie pokazują ptaków .

Idealna klatka

Im większy, tym lepszy. Tak, jest to dokładnie reguła przy wyborze klatki dla dowolnego gatunku papugi. Przy odrobinie planowania i tych pomocnych wskazówkach powinieneś wybrać klatkę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania, zapewniając jednocześnie Twojemu ptakowi bezpieczne, zabawne i długie życie.

  • Space Rozmiar wyhodowanej papugi będzie również determinował rozmiar klatki, którą zamierzasz kupić. Logiczne jest, że duża papuga będzie potrzebowała większej klatki i odwrotnie. Idealna klatka to taka, w której papuga może wygodnie chodzić do przodu i do tyłu , w pełni rozciągać i trzepotać skrzydłami . Nie zapomnij wziąć pod uwagę miejsca, które stracisz, jeśli dodasz do klatki okoń, miskę na ziarno , poidło i zabawki.

słońce conure papuga GIFpapuga GIFszczęśliwy ptak GIF

  • Odstępy między siatkami Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze klatki, jest rozstaw prętów klatki. Mniejsza papuga wymaga klatki, w której odstęp poszczególnych listew wyniesie około 1 cm , jest to jedyny sposób, aby zapobiec popchnięciu lub zablokowaniu papugi. Nie myśl, papugi są pomysłowymi i bardzo przydatnymi artystami, jeśli chodzi o ucieczkę z klatek. Daj większym papugom klatkę, w której pręty zostaną umieszczone poziomo niż pionowo , dając im więcej zasobów do wspinaczki i ćwiczeń.
  • Kształt i styl. Bardzo ważny jest również kształt klatki. Naukowcy odkryli, że okrągłe klatki szkodzą zdrowiu psychicznemu ptaków w niewoli, dlatego lepiej jest preferować klatki prostokątne lub kwadratowe.

Bez klatki nie zakładaj w niewoli żadnej wyhodowanej papugi.

Jakość coś kosztuje

Ocena jakości klatki przed samym zakupem jest obecnie bardzo trudna, szczególnie jeśli jesteś początkującym, a hodowla ptaków jest, że tak powiem, „w pieluchach”. Skoncentruj się na pierwszym spojrzeniu, ponieważ klatka powinna dawać solidne i mocne wrażenie. Zwróć także uwagę na ostre krawędzie i części, które poruszają się po podniesieniu klatki i poruszają się swobodnie wokół klatki na różne sposoby. Najlepsze, ale i oczywiście najdroższe klatki wykonane są ze stali nierdzewnej , która jest głównie nietoksyczna, łatwa do czyszczenia i nie zostanie całkowicie rozdrobniona i postrzępiona w ciągu kilku dni użytkowania.

Pamiętaj, że odpowiednio zaprojektowana i wyprodukowana klatka lub woliera powinna służyć zarówno ptakowi, jak i właścicielowi przez kilka lat, a także zapewnić wiele radości. Papuga spędzi mniej więcej całe życie w klatce i tak jak ty w twoim mieszkaniu, z pewnością doceni dekoracje, które zechce oglądać w klatce.